04.10.2021 – 10.10.2021

1. Kutsume mängima eesti keele veebimänge!
Eesti Instituut koos Tahelaga pakub keelenädalal KeelEST osalejatele virtuaalseid keelemänge nii üksi kui ka seltskonnaga mängimiseks. Lööge kaasa keelenädala jaoks loodud virtuaalses lauamängus, mis aitab õpetada eesti keelt ja juhtida vestlust kuni 8-liikmelises grupis. Mängida võib mõnes e-suhtluskanalis, näiteks Zoomis. Mängu suunab mängujuht, kes viskab ekraanil täringut ja liigutab osalejate nuppe. Üks mäng kestab umbes tund aega. Keelenädala jooksul korraldab Eesti Instituut virtuaalseid mänguõhtuid, huvilistel palume end mängule eelnevalt registreerida. Eesti keelt paremini oskavaid inimesi ootame  vabatahtlikeks mängujuhtideks! (kirjuta maria.liivak@estinst.ee)
Registreerimisvorm

2. Näitemäng ja luuletused.
Pakume tekstikogu eesti autorite luuletuste ja lühikeste näidenditekstidega: selle saab alla laadida siit.
Eesti Instituut on ette valmistanud väikese tekstikogu, kus on kolm näitemängu ja luuletusi – lihtsast üsna keeruliseni. Kutsume üles kasutama tekste õppematerjalina keeletunnis või neid niisama lugema ja etendama. Samuti innustame hakkajamaid teatrihuvilisi ise kirjutama ja esitama eestikeelseid näitemänge ning neid meile saatma.
Keelenädalale on õla alla pannud ka emakeeleõpetaja Krista Mustonen, kes on kirjutanud koolinoortele näidendeid ja neid lavastanud. Autori loal jagame näidendeid raamatust “Nurjatust Räkapikust tulnukateni” (kirjastus “Hea Tegu 2019). Näidendite tekste saab alla laadida siit.

Kes keelenädalal osalejatest näitlema ei kipu, võib lugeda või tõlkida luuletusi ja tõlke saata Eesti Instituudile keelkultuur@estinst.ee. Lisaks võib otsida eesti kirjandusvaramust veel põnevaid mänguteemalisi luuletusi ja neid teemaviitega #keelest2021 sotsiaalmeedias jagada (muidugi koos autori nimega); ja loomulikult ise luuletada ja tekste meiega jagada!

 3. Vaatame maakaardilt, kus kõikjal räägitakse ja õpitakse eesti keelt!
Mine lehele www.keelest.ee ja märgi maakaardil oma elukohariik, kus elate, töötate, eesti keelt õpite ja sellest oma tuttavatele räägite!

4. Keelenädala programmis on lisaks Eesti Instituudi sündmustele meie heade koostööpartnerite, s.h. Integratsiooni Sihtasutuse sündmused, mis leiavad aset Eestis.

5. Korraldage keelenädalal (4.–10. oktoobrini) oma sündmus!
Korraldage eesti keele õpetamisega seotud virtuaalne või päriselus toimuv sündmus, lauamänguõhtu või näitemäng, mis iganes! Jagage sellest infot sotsiaalmeedias teemaviitega #keelest2021 ja andke ka Eesti Instituudile (maria.liivak@estinst.ee) teada, mida planeerite. Oma sündmuse võite loomulikult korraldada ka enne või pärast keelenädalat. Eesti keele nädala programm täieneb jooksvalt.

6. Teavet leiate KeelEST Facebooki lehelt, kus kajastame ka meie partnerite sündmusi. Samuti kajastame keelenädala teavet Eesti Instituudi lehele uudiste rubriigis. Samuti saab end märkida osalema keelenädala Facebooki event’il.

7. Soovi korral võite kasutada meie kujundusi oma Facebooki lehe või sündmuse kaanepildil: FB page cover photo / FB event cover photo

8. Palume teha pilte või filmida, kuidas nädalal kaasa lööte, laadige fotod ja/või stseenid üles ning jagage sotsiaalmeedias teemaviitega #keelest2021. Mõistagi võite saata oma tegemiste kajastuste linke ka Eesti Instituudile!
Kui teil on mõtteid koostööst Eesti Instituudiga, kirjutage keelenädala projektijuhile Maria Lee Liivakule maria.liivak@estinst.ee

Kutsume kõiki osalema eesti keele nädalal KeelEST 2021 4.-10. oktoobrini!

Head keelemängulusti!

Üleilmset eesti keele nädalat korraldab Eesti Instituut ja toetavad Integratsiooni Sihtasutus ja Haridus- ja Teadusministeerium.