Budapesti Muusikakeskus
Džässiklubi Opus
Mátyás utca 8, Budapest
15.11.2017 kl 21–23

Eesti Instituudi Ungari esinduse ja Budapesti Muusikakeskuse koostöös astuvad kaks korda aastas Budapesti džässiklubi Opus lavale Eesti džässmuusika silmapaistvaimad esindajad. Sel korral saab Ungari publik tutvuda pärast paariaastast vaikimist uuesti tegutsema hakanud ansambliga VindPower.

Ansambli looja ja juht, nagu ka nimi osutab, on väljapaistev klarnetimängija, helilooja ja arranžeerija Meelis Vind, kes on Eestis hinnatud esineja nii klassikalise, nüüdis- kui ka džässmuusika lavadel. 2014. aastal tunnustati tema loomingut “Danske jazzi” auhinnaga. Meelis Vindi nimi on Ungari publikule tuttav – möödunud aasta märtsis esines ta Opuse džässiklubis ansambli Heliotroop koosseisus.

VindPower on sütitava energiaga ja katsetustele aldis ansambel, kelle repertuaar koosneb peamiselt liikmete omaloomingust, aga esitatakse ka omal ajal kõmu tekitanud kitarristi Ants Laigi lugusid. Nende muusika on mõjutusi saanud Euroopa klassikapärandist, 1970. aastate anglosaksi progemuusikast ning sellega paralleelselt tekkinud fusion’ist. Bändi kõlamaastik on mitmevärviline. VindPoweri muusika aitab tõsta kuulajad igapäevarutiinist kõrgemale ning kutsub kaasa pikale ja põnevale teekonnale.

VindPoweri koosseis:

Meelis Vind – klarnet
Jaan Jaanson – kitarr
Raun Juurikas – klahvpillid
Mihkel Mälgand – basskitarr
Ahto Abner – trummid

Ürituse koostööpartner on Budapesti Muusikakeskus.

Eesti Instituut tänab toetuse eest Eesti Kultuurkapitali.

Vaata ka: http://bmc.hu/#!/program/4422/VindPower_(EE)

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu

<br />
<b>Warning</b>:  Trying to access array offset on value of type bool in <b>/data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php</b> on line <b>63</b><br />

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php on line 64