Budapest
Budapest Ungari
30.03.2017 19:00 – 23:00

Prahas üheksa aastat tagasi alguse saanud kirjanduse öö sündis eesmärgiga pakkuda inimestele võimalust kuulata ühe öö jooksul erinevate maade autorite tekste populaarsete näitlejate esituses, avastades samal ajal oma linna vähemtuntud, põnevaid paiku. Budapestis korraldatakse kirjanduse ööd neljandat korda, eesti kirjandust esindab sel korral Kätlin Kaldmaa novell “Ailill”.

Tekste kannavad ette Budapesti populaarse József Katona Teatri näitlejad. Ettelugemised toimuvad iga poole tunni tagant ning publik liigub sündmuskohtade vahel. Sel aastal keskendutakse Budapesti üheksandale linnaosale, kus asub ka József Katona nimeline teater. Eesmärk on rebida kirjandusüritused lahti oma harjumuspärasest keskkonnast – kirjandus vallutab sel ööl nii ebatavalised maapealsed kui ka maa-alused ruumid, milleks pakub suurepäraseid võimalusi piirkonnas paiknev vanade keldrite süsteem.

Kätlin Kaldmaa novelli “Ailill” ungarikeelne tõlge ilmus Eesti Instituudi ja Pluralica välja antud nn “Breviariumite” sarja kuuendas köites, tõlkis Virág Márkus. “Breviariumite” eesmärk on tekitada ungari lugejates huvi kaasaegsete eesti autorite vastu. Seni on samas sarjas ilmunud Andrus Kivirähki, Mehis Heinsaare, Eeva Pargi, Jaan Unduski ja Jan Kausi miniantoloogiad, mis sisaldavad ungari keeles seni avaldamata olnud loomingut ja intervjuusid autoritega.

Kirjanduse öö saab teoks EUNICu Ungari klastri ehk 22 Budapestis tegutseva kultuuriinstituudi ja saatkonna koostöö tulemusena.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/