Budapesti Muusikakeskus
Mátyás utca 8 Budapest Ungari
07.03.2017 18:00 – 21:00

Eesti Instituudi Ungari esindus koostöös Budapesti Muusikakeskusega alustas 2015. aastal filmiklubiga, mis toob Ungari muusika- ja filmihuviliste ette valiku Arvo Pärdi muusikat kasutavatest filmidest. Aasta teisel linastusel näidatakse prantsuse-belgia režissööri Terrence Malicki draamafilmi “Karikate rüütel”.

2015. aastal tähistati Arvo Pärdi 80. sünnipäeva. Eestist pärit maailmakuulsa helilooja teoseid ei ole kuulda ainult albumitel ja kontserdisaalis, vaid sageli ka kinos, kuna tema muusika on inspireerinud mitut režissööri nagu näiteks Jean-Luc Godard’i, Tom Tykwerit või Bernardo Bertoluccit.

Eesti Instituudi filmiõhtute sarjas, mis sai inspiratsiooni Arvo Pärdi Keskuse juba viiendat aastat toimuvast sündmusest, saab vaadata mängu- ja dokumentaalfilme, milles kõlab Arvo Pärdi muusika. Filmid linastuvad Budapesti Muusikakeskuse raamatukogus originaalkeeles, ungari subtiitritega.

Sissejuhatuse teeb dramaturg, kirjanik, muusika- ja filmikriitik László Kolozsi.

“Karikate rüütel”
(“Knight of Cups”)
2003, Prantsusmaa-Belgia, 99 min
Režissöör: Terrence Malick

Peategelane, Hollywoodi näitleja Rick (Christian Bale) asub filmis vaimsele rännakule, püüdes mõista armastust ja iseennast läbi seikluste kuue erineva naisega. Filmis “Karikate rüütel” jätkab režissöör Terrence Malick oma tugevat visuaalset käekirja, mida kinokülastajad on saanud nautida juba sellistes filmides nagu “Elupuu” ja “Imele lähemale”. Malick raamib oma loo originaalse pildi- ja helikeelega, mille meisterlikkusele on raske leida väärilist vastast.

Filmis kõlavad Arvo Pärdi teosed sümfoonia nr 4 “Los Angeles”, “Miserere” ja “Silouans Song”.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/