FUGA – Budapesti Arhitektuurikeskus
Petőfi Sándor utca 5 Budapest Ungari
14.03.2017 – 03.04.2017

MODEM
Baltazár Dezső tér 1 Debrecen Ungari
22.03.2017 – 18.04.2017

Milliseid muutusi Eesti arhitektuuris on Euroopa Liidu rahastus kaasa toonud? Kuidas mõjub elukeskkonna kvaliteedile kvaliteetne arhitektuur ning milliste tingimuste koosmõjul sünnib eurotoetuste abil kvaliteetne elukeskkond? Neile küsimustele annab vastuse Eesti Arhitektide Liidu näitus “Kuhu kadus euro?”.

Näituse avavad Euroopa Komisjoni Ungari esinduse juhataja Gábor Zupkó ning kuraatorid Merle Karro-Kalberg, Karin Bachmann ja Anna-Liisa Unt.

Eesti Arhitektide Liidu näitus pakub valiku 2006.–2015. a Eestis Euroopa Liidu toetuste eest ehitatud objektidest, mis moodustavad Eesti linna- ja maamaastikes olulise ja äratuntava kihi. Toetuste eest ehitatud kihistust võrreldakse mõnekümne aasta pärast ilmselt samas kaalukategoorias mõisaarhitektuuri või nõukogudeajal ehitatuga. Ehk hakatakse seda ajastut siis märkima väljendiga “euroarhitektuur”?

Eriti märkimisväärset mõju on Euroopa Liidu toetused avaldanud muuseumide ja külastuskeskuste arengule – just eurotoetuste abil astusid Eesti muuseumid välja senisest kitsast koguhoidja rollist ning muutusid nüüdisaegseteks tegevuskeskusteks.

Näitusel on kümme objekti, mida tutvustatakse audiovisuaalse materjali ja ilukirjandusliku teksti abil lähemalt, eraldi on välja toodud ehitatud kihistuse ulatuse statistikaplokk.

Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Foto: Paco Ulman

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

FUGA Budapesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektide Liit