Monostori kindlus
Komárom Ungari
27.04.2017 12:00 – 01.05.2017

Avatud Ateljee – Nyitott Műhely
Ráth György utca 4 Budapest Ungari
02.05.2017 19:00

Sel kevadel tantsutab Ungari publikut Torupilli Jussi Trio. 27. aprillist kuni 1. maini võtab trio osa 27. “Mediawave” festivalist, 2. mail saab trio kontserti kuulata ka Budapesti Avatud Ateljees.

Torupilli Jussi Trio esineb koosseisus:

Marko Mägi – saksofon,
Karoliina Kreintaal – viiul, hiiu kannel, laul,
Cätlin Mägi – Eesti torupilll, parmupill, laul, vile.

Torupilli Jussi Trio moodustavad viiulid ja möödunud sajanditest tänapäeva toodud torupillikõla.
Ansambli esituses kõlavad hoogsad ja omanäolised tantsulood kunagise Hiiumaa torupillikuninga Jussi repertuaarist. Rõhk on autentsusel ja ehk ka sama pöörasel meeleolul, just nagu Jussil kunagi kombeks oli.

Hiiumaalt Emmastest pärit Eesti torupillikuninga ehk Torupilli Jussi ehk Juhan Maakeri lugusid järele mängida on suur julgustükk. Vanameister ei ole variatsioonide, kaunistuste ega virtuoossete mänguvõtetega koonerdanud. Torupilli Jussi on kirjeldatud kui äärmiselt kaasahaarava mängustiiliga pillimeest.

Torupilli Jussi Trio on riskinud ja väljakutse vastu võtnud: nüüd, peaaegu üheksakümmend aastat hiljem, jätkavad nad Torupilli Jussi traditsiooni. Arhiivilindistuste põhjal Jussi muusika “jälitamine” on tähendanud neile harjumatuid kõrgusi ja sügavusi, peadpööritavaid kurve, kannapöördeid ning üliväledaid näpuharjutusi, kuid eelkõige on see pakkunud triole meeliülendavat pidu ja pillerkaari ning äratundmist, kuhu ulatub ühe ebatavaliselt andeka ja karismaatilise külapillimehe tähelend.

“Mediawave” on rahvusvaheline filmi- ja muusikakokkutulek, mida korraldatakse tänavu 27. korda Ungari ja Slovakkia piirilinna Komáromi Doonau-äärses Monostori kindluses. Festival on teinud Eesti animarežissööride ja muusikutega pikaaegset koostööd. Muusikavaldkonnas on festivali fookuses rahvamuusika ja džäss ning improvisatoorsed, aga samas traditsioonilised suundumused. Igal festivalipäeval toimuvad muusikute osalusel töötoad, mille tulemust esitletakse festivali lõppkontserdil. Varasemalt on Eesti muusikutest “Mediawave’il” osalenud ansamblid Lepaseree ja Puuluup.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

Mediawave festival