Art+ Cinema
Erzsébet krt. 39, Budapest
Kino Cafe
Szent István krt. 16, Budapest

05.04.2018 – 07.04.2018

Eesti nädalal Budapestis täissaalile toimunud linastuse järel saab arvukate filmiauhindadega pärjatud linateost “November” näha Ungari suurimal rahvusvahelisel filmifestivalil “Titanic”, mis toimub tänavu 25. korda.

Huvilistel on filmi võimalik vaadata ka 10. aprillil Euroopa Komisjoni Ungari esinduse maja filmiklubis, kus pärast linastust vesteldakse Eesti Instituudi Ungari esinduse juhataja Móni Segesdiga, kes on tõlkinud filmi aluseks oleva romaani ungari keelde.

Linastuste ajakava:

5. aprillil kl 20.30 Art+ Cinema
7. aprillil kl 16.30 Kino Cafe
10. aprillil kl 18.00 Euroopa Komisjoni Ungari esinduse maja

“November”
Eesti, Holland, Poola, 2017
Kestus: 115 min
Režissöör ja stsenarist: Rainer Sarnet
Produtsent: Katrin Kissa
Osatäitjad: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Katariina Unt, Taavi Eelmaa
Tootja: Homeless Bob Production

“November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil ­”Rehepapp ehk November”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud linateost võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii katku, vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom).

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu