Ajakiri Estonian Art Brüsseli BOZARis

Eesti kunsti, disaini ja arhitektuuri teemasid käsitlev Estonian Art on Eesti Instituudi poolt kaks korda aastas väljaantav ingliskeelne ajakiri, mis on ilmunud alates 1997. aastast.

Estonian Art 2/2017 keskendub ekraanikunstile. Ajakirja levitatakse Brüsselis BOZARis, Kaunite Kunstide Keskuses, kus see kaasneb Eha Komissarovi kureeritud Eesti videokunstinäitusega „Ekraani arheoloogia: Eesti näide”, mis on avatud 14.09–12.11.2017. Näitus jälgib kunsti ja uue meedia suhet Paul Kuimeti, Taavi Suisalu, Marge Monko, Sigrid Viiri, Ivar Veermäe, Tõnis Vindi, Juri Sobolevi ja Katja Novitskova teoste kaudu.

Lisaks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja EV100 tähistamisele avatakse Eesti näitusega BOZARi galeriis uus tiib – BOZAR Lab, mille keskmes on meediakunst. Estonian Artis aitavad süüvida ekraanimeediumitesse kaasaegses kunstis Raivo Kelomees, Andres Lõo, Ragne Nukk, Nithikul Nimkulrat ja Eha Komissarov. Visuaalesseed esitavad Marge Monko ja Taavi Suisalu.

Lisaks sisaldab seekordne number artikleid disainist, raamatutest ja arhitektuurist. Eriliselt pööratakse tähelepanu Belgia-Eesti arhitektuurikoostööle ning septembris avatavale Tallinna Arhitektuuribiennaalile (TAB), millest kirjutavad Eve Arpo, Triin Männik ja Gregor Taul.

Tänavu tähistab ajakiri Estonian Art (1997–2017) oma 20. sünnipäeva eriväljaandega, mida esitletakse 15. novembril KUMUs ja hiljem ka välismaal Eesti kunsti tutvustava sündmusega. Estonian Arti ingliskeelne eriväljaanne sisaldab Eesti kunstnike portreesid tekstis ja fotodel, viimaseid tutvustatakse ka Estonian Arti värskes numbris. Fotode autor on Mark Raidpere.

Lisainfo:
Stacey Koosel, toimetaja
editor@estonianart.ee
Eesti Instituut
Suur-Karja 14, 10140 Tallinn
+372 631 4355
www.estonianart.ee

Hind: 5.50€

Vaata PDF-i: ENG

Telli trükis

Trükise tellimisvorm