Helsingi linnavalitsuse aula
Pohjoisesplanadi 11–13, Helsingi

25.02.2018 14:00

Eesti-Soome näitus “Sild – tervitustega kahest vabariigist” lõppeb piduliku kontserdiga “Viro täyttää 100” (“Eestil täitub 100”).

Kontsert on näituse “Sild” kõrvalprogramm, kus esinevad Eesti tippartistid Virgo Veldi (saksofon) ning klaveritrio Hemeīs koosseisus Sigrid Kuulmann-Martin (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Irina Zahharenkova (klaver).

Kavas:
T. Kozlova – uus teos saksofonile ja klaveritriole – world premiere
P. Uusberg – “Night Scenery” – saksofon ja klaver
A. Dvořák – Klaveritrio – “Dumky” nr. 4, e-moll, op. 90

Virgo Veldi on armastatud saksofonist, kes on pälvinud auhindu ja teinud koostööd Eesti tuntuimate dirigentidega. Klaveritrio Hemeīs sündis 2017. aasta Talvefestivalil. Triosse kuulub kolm silmapaistvat Eesti muusikut: Sigrid Kuulmann-Martin (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Irina Zahharenkova (klaver).

Sigrid Kuulmann-Martin on viiuldaja, kes on rahvusvahelise H. Elleri nimelise viiuldajate konkursi ja mitme teise konkursi laureaat. Ta on pälvinud tunnustust eesti heliloojate, sh Tubina teoste esituse eest ja on mitme kaasaegse teose esmaesitaja Eestis.

Tšellomängija Andreas Lend on edukalt osalenud ning pälvinud preemiaid mitmel konkursil ja muuhulgas pälvis Andreas Lend aastatel 2009 ja 2010 maineka “The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ja talle on omistatud PLMF-i preemia “Noor muusik 2011”.

Irina Zahharenkova on tunnustatud pianist ja klavessinist, kes on pälvinud auhindu rahvusvahelistelt klahvpillivõistlustelt.

Näitus “Sild” on Helsingi linnagaleriis Virka avatud veel kuni 25. veebruarini.

Lisainfo: https://estinst.ee/eesti-soome-uhisnaitus-sild-tervitustega-kahest-vabariigist-on-avatud-kuni-25-veebruarini/

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
www.viro-instituutti.fi