Budapesti 6. linnaosa
Ungari

21.03.2018

Prahas kümme aastat tagasi alguse saanud Kirjanduse öö sündis eesmärgiga pakkuda inimestele võimalust kuulata ühe öö jooksul erinevate maade autorite tekste populaarsete näitlejate esituses, avastades samal ajal oma linna vähemtuntud, põnevaid paiku. 2018. aastal korraldatakse Budapestis Kirjanduse ööd viiendat korda. Eesti kirjandust esindab sel korral Mart Kivastiku novell “Vaade”.

Kirjanduse öö saab teoks EUNICu Ungari klastri ehk 21 Budapestis tegutseva kultuuriinstituudi ja saatkonna koostöös. Tekste kannavad ette Budapesti ühe populaarsema ja parima Teatri Radnóti näitlejad. Ettelugemised toimuvad iga poole tunni tagant ning publik liigub sündmuskohtade vahel. Sel aastal keskendutakse Budapesti kuuendale linnaosale, kus asub ka Teater Radnóti. Eesmärk on rebida kirjandusüritused lahti oma harjumuspärasest keskkonnast, kirjandus vallutab sel ööl nii ebatavalised maapealsed kui ka maa-alused ruumid. Täpsemad toimumiskohad avalikustatakse märtsi keskpaigas. Neli tundi kestev kirjandusrännak lõpeb Ungari Muusikaakadeemia tudengite džässkontserdiga.

Mart Kivastiku novelli “Vaade” ungarikeelne tõlge ilmus Eesti Instituudi ja Pluralica väljaantud nn “Breviariumite” sarja seitsmendas köites. Novelli tõlkis Móni Segesdi. “Breviariumite” eesmärk on tekitada ungari lugejates huvi kaasaegsete eesti autorite vastu. Seni on samas sarjas ilmunud Andrus Kivirähki, Mehis Heinsaare, Eeva Pargi, Jaan Unduski, Jan Kausi ja Kätlin Kaldmaa miniantoloogiad, mis sisaldavad ungari keeles seni avaldamata loomingut ja intervjuusid autoritega.

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu

<br />
<b>Warning</b>:  Trying to access array offset on value of type bool in <b>/data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php</b> on line <b>63</b><br />

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php on line 64