Három Holló
Piarista köz 1
Budapest, Ungari

04.10.2018 19:00

Maria Faust esineb Ungaris UH Festil

Taanis elav Eesti saksofonist ja helilooja Maria Faust on huvitatud eelkõige eksperimentaaldžässi vormidest, kuid on osalenud ka pop- ja rokkmuusika projektides. Ungaris esineb ta UH Festil põhjamaise naistrio Shitney liikmena.

Maria Faust ei astu tavaliselt sama teed kaks korda, armastab riskida ning segab julgelt erinevaid stiile. Ta mängib erinevates muusikakollektiivides ja on saanud mainekaid muusikaauhindu nii Eestis kui ka Taanis. Shitney sündis 2015. aasta alguses Kopenhaagenis, et teha kompromissideta muusikat vastukaaluks maskuliinsele free jazz’ile. Bändis mängivad eestlane Maria Faust (saksofon, efektid), taanlane Katrina Amsler (süntesaatorid, löökriistad) ning rootslane Qarin Wikström (hääl, efektid, sämpler). Kõik kolm liiguvad muusikamaastiku äärealadel ja ei karda valida ka sellist teed, mis võib osutuda kuulajatele või muusikutele mingil viisil ebamugavaks.

30. septembrist 7. oktoobrini kestev UH Fest on Ungaris üks vähestest üritustest, mis on juhitud seiklushimust: see on uusi teid ja väljendusviise otsivate muusikute ning avastustele ja üllatustele avatud publiku kohtumispaik. 2001. aastast alates on festivalil esinenud mitusada muusikut enam kui 50 riigist, nende hulgas mitu tosinat Ungari talenti. Põhirõhk on mittekonventsionaalsetel lähenemisviisidel ja originaalsusel, mille peavoolumeedia ning massifestivalide korraldajad sageli tähelepanuta jätavad. Programmide koostamisel ületatakse traditsioonilisi žanripiire.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2, 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu/

http://uh.hu/