Molnár Ani Galerii
Bródy Sándor utca 36, Budapest

07.03.2018 – 23.04.2018

Näitus pealkirjaga “Women of the World, Raise Your Right Hand” uurib ilu, ihaldusväärsuse, luksuse ja viljakuse fenomeni, kasutades selleks reklaamitööstuse kujundeid ja hüüdlauseid.

Budapesti fotofestivali ametlikku kavva kuuluvale näitusele väljapandud videod, fotod ja installatsioonid vaatlevad avalikkuse ja naiseks olemise kultuuriliste väärtuste vahelist suhet.

Näituse pealkiri on De Beersi tehase teemantide müügikampaania loosung. 2003. aastal käivitatud kampaania sihtis sõltumatuid naisi, kes võisid endale lubada teemantsõrmuseid. Kuna sõrmust kantakse paremas käes, siis hakati seda nimetama power ring’iks. See sümboliseerib rikkust ja sotsiaalset staatust, mis ei sõltu teisest inimesest. Irooniline on, et loosung, mida seostatakse feminismi ja naisaktivismiga, on siin omandanud ühemõtteliselt kommertsliku tähenduse.

Puudutades kunstlikult konstrueeritud naiselike väärtuste küsimust, tegeleb Marge Monko näitus kommertsialismi mõju narratiiviga, loodud sümbolite ajutisusega ning naise käe, keha ja identiteedi objektistamisega.

Marge Monko on sündinud 1976. a Tallinnas, kus ta elab ja töötab ka praegu. Ta lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia. 2012. aastal sai ta Henkeli kunstiauhinna ning esitati Köleri preemia kandidaadiks. Samal aastal osales ta näitusel “Manifesta 9”, mille kuraator oli Katerina Gregos.
Marge Monko looming on esindatud paljudes kunstikogudes, sh KUMUs ja Viini MUMOkis. Ungari publik on tema loomingut varasemalt näinud isikunäitusel Platán Galeriis (2011) ning eri näitusepindadel toimunud rühmanäitustel (2014, 2015, 2016).

Molnár Ani Galerii on Marge Monko ametlik esindaja Ungaris.

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu

<br />
<b>Warning</b>:  Trying to access array offset on value of type bool in <b>/data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php</b> on line <b>63</b><br />

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php on line 64