Trafó Kaasaegse Kultuuri Keskus
Liliom u. 41, Budapest

22.03.2018 20:00 – 23.03.2018

22. ja 23. märtsil 2018 kl 20 saab Budapestis vaadata Kristian Smedsi lavateost “Just Filming”, milles kohtuvad kaks võimast näitlemistalenti: Annamária Láng Ungarist ja Juhan Ulfsak Eestist. Nende paarismängus tekib kirglik, absurdne ja humoorikas teaterlik tants.

Äärmiselt visuaalne ning muusikaline etendus “Just Filming” on siiras austusavaldus filmikunstile.

Kristian Smeds on Soome näitekirjanik ja teatridirektor. Ta on lavastajatööd teinud nii Soomes, Eestis, Leedus, Belgias kui ka mujal Euroopas. Eestis on ta näiteks Von Krahli Teatri lavale toonud “Jänese aasta” ja “12 Karamazovit”, Juhan Ulfsak ja Eva Klemets on osalenud ka tema rahvusvahelises teatrilavastuses “Mental Finland”.

Näitlejanna Annamária Láng on üks tuntumaid artiste Ungari sõltumatu teatri ringis. Láng oli kaua seotud Árpád Schillingi asutatud teatri Krétaköriga, pärast lahkumist on ta töötanud vabakutselisena. Láng on töötanud teatrites ja filmides Ungaris, Saksamaal, Šveitsis ja Prantsusmaal.

Näitleja ja lavastaja Juhan Ulfsak on üks Eesti silmapaistvamaid kaasaegse teatri tegijaid. Ta on Eesti esimese iseseisva teatri Von Krahli trupi asutajaliige, teinud koostööd erinevate kunstnikega Eestis, Saksamaal ja Soomes, sealhulgas osalenud mitmes Kristian Smedsi lavastuses: “Year of the Hare”, “The Seagull” jne. Eelmine aasta lavastas Ulfsak Von Krahli teatris, Teater NO99-s ja Eesti Draamateatris. 2016. aasta sügisel lavastas ta Soome Teatriakadeemias William Goldingu “Kärbeste jumala”.

Laval: Annamária Láng, Juhan Ulfsak
Lavastaja: Kristian Smeds
Valgus: Teemu Nurmelin
Video: Lennart Laberenz
Heli: Krisztián Vranik
Muusika: Verneri Pohjola, Pekka Kuusisto, Timo Kämäräinen
Mask: Laura Sgureva
Koostööpartnerid: Eesti Instituut Ungaris, Kanuti Gildi SAAL, Trafó House of Contemporary Arts
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Välisministeerium, Finnagora, Eesti Instituut Soomes, Goethe-Instituut Soomes, Balassi Instituut Helsingis
Esietendus: 14.10.2016, Kansallisteatteri, Helsingi
Kestus: 90 min

Etenduse esitamise keel: konarlik inglise keel, konarlik soome keel

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu