Kultuuribistroo Kabin
Újpesti raudteesilla all, Doonau kaldal
Budapest, Ungari

23.06.2018 20:00

Ungaris tähistatakse aasta lühimat ööd Eesti lühifilmidega juba neljandat korda. Ürituse korraldaja Eesti Instituudi Ungari esindus kutsub kõiki Doonau kaldal asuvasse kultuuribistroosse Kabiin osalema jaanipäevaviktoriinis, otsima sümboolseid sõnajalaõisi, vaatama koos päekeseloojangut jõe kaldal, istuma jaanipäevalõkke ümber ning sukelduma lühifilmide maailma.

Filmikava

KOLM PÄEVA AUGUSTIS
2017, 21 min, rež Madli Lääne
Kopli Kinokompanii
Eva veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Tallinna paneelmajade vahel sõbrannadega mängides. Kui poliitiline olukord riigis muutub ärevaks, põrkab Eva hoovis kokku vene poisi Kiriga.

MAUSOLEUM
2016, 25 min, rež Lauri Randla
Exitfilm
Groteskne ja tragikoomiline lugu nõukogude patoloogist Aleksei Abrikossovist, kes viis läbi 1924. aastal Lenini surnukeha esialgse palsameerimise. On aasta 1936, Stalini öiste repressioonide ajajärk. Keegi ei maga, toimuvad arreteerimised ja mahalaskmised. Aga just maipühade eel on Lenini sarkofaagi sattunud kärbes. Enne suure juhi Stalini visiiti peab Abrikossov leidma lahenduse. Algab fataalne võidujooks elu ja surma peale.

JÕULUMÜSTEERIUM
2018, 20 min, rež Andres Maimik ja Katrin Maimik
Kuukulgur Film
Lühifilm räägib tudengist Jassist, kes teenib lisaraha jõuluvanaks kehastudes. Ühe ukse taga ootab Jassi üksik naine, kes tõmbab ta kummalistesse rollimängudesse, millele Jass viisaka noormehena ei oska ei öelda.

JAHILOOM
2017, 25 min, rež Jeronimo Sarmiento
BFM
Karmi Eesti talve ajal liitub viieteistkümneaastane Liis teismeliste rühma ebatavalise jahipidamise mänguga metsas. Ta loodab, et ta sobib nendega ja saab koos olla poisiga, kes talle meeldib. Ümbritsev loodus annab talle jõudu seista silmitsi oma tunnete ja vastuoluliste emotsioonidega.

HELENI SÜNNIPÄEV
2017, 18 min, rež Tanno Mee
Aleksandra Film
Keskealine Helen, kes pole ikka veel üle saanud oma abielu purunemisest, veetakse tema sünnipäeval ööklubisse. Suutmata elule uut võimalust anda, lõpetab ta õhtu sissetungijana oma kodus. Kui sa ei ole valmis minema edasi, tuleb minna tagasi …

JÄÄ
2017, 15 min, rež Anna Hints
Exitfilm
Harri on lahutatud ja näeb oma 10-aastast poega vaid koolivaheaegadel. Ta tahab kaotatud aja tasa teha ja minna saarele põnevale isa-poja talvereisile. Olles harjunud kõike kontrollima, püüab ta kamandada introvertse poisi mõistust ja südant, et taas kokku tuua isa ja poega. Närvilise püüdlikkuse tagajärjed ähvardavad aga teineteise taasleidmise igaveseks katkestada.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu/