Kultuuribistroo Kabin
Újpesti raudteesilla all, Doonau kaldal
Budapest, Ungari
23.06.2017 kl 19.00

Eesti Instituudi Ungari esindus tähistab Budapestis juba kolmandat korda aasta lühimat ööd eesti lühifilmide linastamisega. Sel korral oodatakse huvilisi Doonau kaldal asuvasse kultuuribistroosse Kabin.

Ainulaadse jaanipäeva vabaõhukino programmis näidatakse Balti Filmi- ja Meediakooli filmikunsti 11. lennu lõpetajate filme. Sündmus toimub vabas õhus, tehakse lõket ja kuulatakse nostalgilist Eesti-aegset suvemuusikat.

Õhtu esimeses pooles toimub multiinstrumentalisti Pastaca kontsert.

Viljandis sündinud kunstnik ja muusik Pastacas ehk Ramo Teder ei ole Ungari muusikasõpradele enam tundmatu: viimasel aastal andis ta edukaid kontserte neofolkduo Puuluubi liikmena Budapestis ja “Mediawave” festivalil. Lisaks lööb ta kaasa lastele mõeldud võrokeelses trios Upa-upa ubinakõnõ. Pastaca ainulaadses muusikas kohtuvad flööt, akustilised instrumendid, elektroonika ja isikupärane laulmislaad. Artist on aastatega muutunud üha omanäolisemaks ja täna võiks tema loomingut kirjeldada pigem kui eksperimentaalset folkpoppi. Tema viimane album “Pohlad” (Õunaviks, 2016) sai väga sooja vastuvõtu osaliseks.

Filmiprogrammi kava:
* Ametniku surm (rež. Rebeka Rummel)
* Naine on Süüdi (rež. Sandra Kartau)
* Taasta side (rež. Tõnis Pill)
* Säde (rež. Rebeka Rummel)
* Mõrv Hotellis (rež. Tormi Torop)
* Kodutee (rež. Tõnis Pill)

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

<br />
<b>Warning</b>:  Trying to access array offset on value of type bool in <b>/data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php</b> on line <b>63</b><br />

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt63523/domeenid/www.estinst.ee/htdocs/wp-content/themes/eesti-instituut/templates/flexible-layout.php on line 64