01.11.2021

Oktoobris alustas Eesti Instituudis tööd Estonian Literary Magazine´i (ELM) toimetajana Annika Koppel. Ingliskeelne ELM on üle 26 aasta aidanud tutvustada  välismaalastele Eesti kirjanikke ja luuletajaid, uusi raamatuid, ajakirja väljaandmist toetab Kultuuriministeerium.

Annika Koppel on töötanud ajakirjanikuna Päevalehes ja Postimehes, juhtinud Eesti film 100 projekti ning teabetööd Eesti Rahvusraamatukogus ja Eesti Keele Instituudis. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli bibliograafia erialal.

Annika on kirjutanud raamatud: „Kevade. Suvi. Sügis. Arvo Kruusemendi filmid“, mis tõi talle ühtlasi parima filmiajakirjaniku auhinna, ja „Karu südamega mees. Arvo Iho elu ja looming“. Ta on dokumentaalfilmi „Kuidas tuli „Kevade““ stsenarist ja „Nipernaadit otsides“ stsenarist ja toimetaja.

Estonian Literary Magazine’i esimene number ilmus 1995. aasta sügisel, selle toimetajad olid Krista Kaer ja Piret Viires. Sellest ajast peale on ajakiri ilmunud järjepidevalt kaks korda aastas — kevadnumber valmib Londoni raamatumessiks ja sügisnumber Frankfurdi raamatumessiks.

Ajakirja toimetajad on olnud ka Rutt Hinrikus, Janika Kronberg, Tiina Randviir, Jan Kaus ja Berit Kaschan. ELMi kolleegiumi kuuluvad Tiit Aleksejev, Adam Cullen, Ilvi Liive, Helena Läks, Ulla Saar, Asta Trummel ja Piret Viires, ELMi kujundab Piia Ruber.

ELM valmib tihedas koostöös Eesti Instituudi, Kultuuriministeeriumi, Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse ja Eesti Lastekirjanduse keskusega, ühine eesmärk on viia järjepidevalt rahvusvahelise publikuni eesti kirjanduse parimad teosed ja autorid.

Ajakirja veebikodu asub aadressil elm.estinst.ee

Lisainfo:

Annika Koppel
annika.koppel@estinst.ee