ELTE BTK, Kari Tanácsterem
Múzeum krt. 4-6, Budapest

27.02.2018 14:00

Teisipäeval, 27. veebruaril korraldavad ELTE soome-ugri keelte õppetool, Ungari Eesti Selts, soome-ugri rahvaste maailmakongressi Ungari rahvuslik organisatsioon ning Eesti Instituudi Ungari esindus ülikooli konverentsisaalis piduliku sündmuse, et tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Üritusel kõlavad ettekanded Eesti ajaloost ja kultuurist, esitletakse raamatut ja avatakse näitus.

Konverentsil saavad sõna Eesti Vabariigi suursaadik Rein Oidekivi, Balassi Instituudi juhataja ja riigisekretäri asetäitja Judit Hammerstein, Eesti-Ungari Seltsi esinaine Márta Csepregi, Eesti aukonsul Ungaris András Bereczki ning ELTE soome-ugri keelte õppetooli õppejõud János Pusztay ja Péter Pomozi.

Eesti Instituudi Ungari esinduse juhataja Móni Segesdi räägib filiaali 20-aastasest ajaloost ning tutvustab Eesti Instituudi trükise “Eesti kultuuripärand” ungarikeelset tõlget, mis ilmub Eesti Vabariigi juubeli auks.

Avatakse Eesti Instituudi ajaloonäitus “Eesti ajalugu piltides”, mis tutvustab arhiivifotode ja -dokumentide abil Eesti ajalugu, rääkides lugu sellest, kuidas jää alt vabanenud maalapikesest sai hiljem Balti riikide tähtis kaubasõlm, pärast iseseisvuse taastamist aga kiire tehnoloogilise, majandusliku ja kultuurilise arenguga Euroopa riik.

Näituse avab Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Rein Oidekivi.

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu