21.09.2020 – 27.09.2020

21.-27. septembrini toimuv eesti keele nädal KeelEST keskendub maitsetele, toidukultuurile, (eesti) köögile.
Keelenädala tegevuste hulgas on järgmised ettevõtmised:

1) virtuaalne keelekohvik – keelerulett 22. septembril algusega kell 17:45

2) virtuaalne keele-kokakool – KeelEST sotsiaalmeedia kanalites leiad iga päev ühe video lihtsas eesti keeles, koos retseptidega eesti, vene ja inglise keeles;

3) eestikeelsed kohvikuvestlused, kus keelõppijad saavad harjutada vabatahtlikega kohviku- ja toiduteemalisi väljendeid;

4) Keelegurmee koostöös restoran Gloriaga 23.septembril. Luule, muusika ja maitsete sümbioos. Doris Kareva loeb inglise keeles oma luulet, musitseerib Võlukeelte trio.

5) kutsume kõiki üles korraldama-jäädvustama üle ilma toiduteemalisi keeletunde, (ühis)kokkamist, hommiku-lõuna-õhtusööke, mille käigus õpitakse sõnu, väljendeid, vestlusteemasid. Abiks on blogid, keelekaardid ning kõik digikeskkonnad.

Tehkem toitu või valmistagem mõni (eesti) roog eestikeelse retsepti järgi. Kirjeldage ise või paluge osalistel kirjeldada eesti keeles retsepti koostisosi, toidu maitset, selle valmistamist või kasvõi seltskonda, kellega koos toimetate.

Jäädvustage ettevõtmisest väike videoklipp või talletage pildina (lisage palun kirjeldus eesti keeles), leidke üles meie sündmus Facebookist ning postitage see koos teemaviitega #keelest2020.

6) Minge www.keelest.ee lehele ning märkige maailmakaardile keelenädalal osalemine

Eesti Instituut palub teie võimalikest plaanidest ning tegevustest tagasisidet 10. septembriks https://forms.gle/xsWjY2GvvM4Cx41z9.

Kui soovid tulla meile vabatahtlikuks ja aidata sellel suurel projektil õnnestuda, siis palun täida järgnev ankeet: https://forms.gle/cfzdxjT2jdmCduhi6

Head eesti keele isu!