07.03.2019

Kevadise ELMi kaaneloos kõneleb luuletaja Eda Ahi sellest, kuidas ära tunda oma kutsumust ja mõistuse häält, samuti kirjanduse võimest maailma muuta ning oma viimatise luulekogu “Sõda ja rahutus” sünniloost rahutus Ukrainas.

Jason Finch kaardistab Toomas Nipernaadi rännakuid, Tiit Aleksejev aga paiku, kus teda on tabanud inspiratsioon. Tõlkija Danutė Sirijos Giraitė kõneleb südamega tõlkimisest, Jaanika Palm kirjutab laste- ja noortekirjanik Reeli Reinausi elulistest ja vägevatest karakteritest. Lisaks Siim Lille dekadentlik intervjuu luuletaja Kristjan Haljakuga, ülevaade Turu raamatumessist, portaalist Lyrikline.org ja mõtisklus kirjanik Ene Mihkelsoni pärandi väärtustamisest. Ning muidugi tõlkenäited ja raamatututvustused.

Olulise uuendusena on ELMis nüüd ka valik 2018. aastal ilmunud eesti kirjanduse tõlgetest.

ELMi kevadnumber alustab rahvusvahelist eesti kirjanduse tutvustamist taas Londoni raamatumessilt, mis leiab tänavu aset 12.–14. märtsil.

Eestis võib ELMi leida suurematest raamatukogudest ja raamatupoodidest, Tartus Krisostomuse raamatupoest (Raekoja plats 11), Tallinnas raamatupoest Puänt (Telliskivi 60a/1) ja Eesti Instituudi kontorist (Suur-Karja 14).

Ajakiri on täismahus saadaval ka veebilehel elm.estinst.ee.

Estonian Literary Magazine ilmub alates 1995. aastast, ajakirja väljaandmist toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Ajakirja toimetaja on Berit Kaschan