Ungari Muusikaakadeemia
Müpa Kunstide Palee
Budapesti Musikakeskuse džässiklubi Opus
Kultuurikeskus Három Holló

23.11.2018 – 03.12.2018

Eesti tippmuusikud esinevad Ungari pealinna mainekatel lavadel – terve aasta kestnud EV100 juubeliprogramm lõpeb kontsertide sarjaga, mis tutvustab Eesti muusika paremikku.

Eesti Instituudi Ungari esinduse korraldatud Eesti muusika nädal pakub kuulajatele nii tuntud heliloojate teoseid kui ka võimalust leida uusi lemmikuid. Arvo Pärt kuulub kahtlemata nende heliloojate hulka, kes meelitab paljusid ungarlasi kontserdisaalidesse.

Ürituste sari algab 23. novembril Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdiga Muusikaakadeemias: Tõnu Kaljuste juhatusel esitatakse Arvo Pärdi olulisi teoseid, muuhulgas “Te Deumi” ja “Aadama itku”.

28. novembril jätkub programm Mari Kalkuni duo kontserdiga Müpa Kunstide Palee klaassaalis. Ürgsest ja müstilisest Eesti loodusest ning rahvalauludest inspiratsiooni ammutav lauljatar-laulukirjutaja ei ole Ungari publikule võõras: kolm aastat tagasi sai ta ansambliga Runorun sooja vastuvõtu osaliseks. Seekord on tema lavakaaslaseks Aleksandra Kremenetski löökpillidel.

29. novembril esineb Budapesti Muusikakeskuse džässiklubis Opus trio Peedu Kass Momentum, mille koosseisus mängib Eesti džässi suursaadik maailmas, pianist Kristjan Randalu.

Tormis Quarteti kontsert 30. novembril loob silla klassikalise muusika, pärimusmuusika ja džässi vahel. Quarteti lauljanna Kadri Voorand on lummanud kuulajaid juba mitu korda Opuse lavalt.

Eesti muusika nädalal on ka Ungari osalejad: 3. detsembril esitab koorimuusika alternatiivseid radu uuriv ülipopulaarne koor Csíkszerda Veljo Tormise lugudest koostatud kava “Maailma loomine”. Enne kontserti linastub Peep Puksi lühifilm Veljo Tormisest “Taasleitud laul” (1977).

Üritus toimub kultuurikeskuses Három Holló (Kolm Kaarnat), kus muusikanädala ajal on avatud näitus “Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu”.

Eesti muusika nädal saab teoks tänu EV100 välisprogrammi toetusele. Festivali kaaskorraldajad ja toetajad on Budapesti Muusikakeskus, Ungari Muusikaakadeemia, Müpa Kunstide Palee ja kultuurikeskus Három Holló.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2, 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
moni.segesdi@einst.ee
http://www.esztorszag.hu/