Ludwig Múzeum
Komor Marcell utca 1
Budapest, Ungari

27.09.2018 – 06.01.2019

27. septembril avatakse Budapestis kaasaegse Eesti kunstiskeene üheksa olulise tegelase osalusega näitus “Keelesugulased”. Näitus kuulub EV100 välisprogrammi ning on avatud kuni 6. jaanuarini.

Ungari ja eesti keel on soome-ugri päritolu, kuid möödunud aastatuhandete jooksul on need üksteisest kaugenenud ning neil kahel rahvusel on olnud väga erinev ajalugu. Kuidas kohtuvad omavahel 21. sajandi alguses põhjamaised Balti traditsioonid ja Kesk-Ida-Euroopa ajalugu ning ühine postsovetlik kogemus? Millised paralleelsed teemad, probleemid ja motiivid tulevad esile kahe rahva kunstitöödes? Kuidas konstrueerida kaasaegseid riike ning milline on nendes keele ja kultuuri osa? Missugused on ideaalne riik ja selle kodanik? Kus asub tänapäeva tarbijaühiskonnas kunstnik ja tema kunst? Kuidas on praegustel kiiresti muutuvatel üleminekuaegadel võimalik ennustada tulevikku?

Ülalmainitud küsimustega tegelevad Denes Farkas, Johnson & Johnson, Flo Kasearu, Marko Mäetamm, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Kristina Norman ja Kaido Ole oma kõige värskemates töödes. Nende kaudu õpime tundma Eesti põnevat kaasaegset kunstielu. Välja valitud kunstnike teosed pannakse paari selliste töödega, mis tegelevad sarnaste probleemidega Ungari vaatepunktist (Ákos Birkási, Ilona Némethi, Péter Puklusi, Hajnal Némethi, Société Realiste, Tehnica Schweizi jt tööd).

Näitus püüab eelkõige keskenduda tulevikule, mis tugineb üheaegselt nii traditsioonidel kui ka uuendustel.

Kuraator: Krisztina Szipőcs
Kuraatori assistent: Jan Elantkowski

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2, 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu/

https://www.ludwigmuseum.hu/en