Eesti Maja – Viro-keskus
Sörnäisten rantatie 22, Helsingi

23.02.2018 18:00

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta puhul korraldab Eesti Instituudi Sõprade Selts filmiõhtu.

Helsingis Eesti Majas toimuval filmiõhtul näidatakse Mart Laari esimesest valitsusest rääkivat dokumentaalfilmi “Rodeo”, mille valmimist on instituudi sõbrad toetanud. Ühtlasi on kõigil huvilistel võimalik õhtu jooksul tutvuda Eesti Instituudi Sõprade Seltsi tegemistega.

Juba aastaid Soomet ja Eestit ühendav rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival “DocPoint” avati nii Tallinnas kui ka Helsingis filmiga “Rodeo”, tähistades sellega mõlema riigi 100. sünnipäeva.

“Rodeo” (2017) režissöörid on Raimo Jõerand ja Kiur Aarma.

Iseseisvuse taastanud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme. Soov “plats puhtaks lüüa” – vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse “pehmest” teest –, teeb Eestist välismaal eduka üleminekuriigi musternäidise. Kodumaal saadab Laari valitsust aga üks skandaal teise järel. Usalduse hoidmisest ja kaotamisest rääkiva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks. See on avameelselt ja paraja eneseirooniaga jutustatud ühe kaasaegse riigi loomise lugu. Lugu noortest idealistidest, kellest saavad poliitikud.

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
www.viro-instituutti.fi