Dubrovnik Lounge & Lobby
Eerikinkatu 11, Helsingi
20.09.2017 kl 21–02

Helsingi rahvusvaheline filmifestival ”Armastus ja anarhia” tähistab sel aastal oma 30. juubelit. Traditsiooniliselt kuulub festivali programmi Eesti-teemaline klubiõhtu koos Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite lühifilmide ning Eestist pärit elava muusikaga. Lisaks on festivali peaprogrammis mitmeid Eesti filme.

Klubiõhtu umbes tunnipikkuses lühifilmiprogrammis tulevad esitamisele kolme filmitudengi tööd: Rebeka Rummeli ”Ametniku surm”, Sandra Kartau ”Naine on süüdi” ja Tõnis Pilli ”Taasta side”.

Pärast filme astub üles Eesti stiilseimaks indie-bändiks nimetatud The Boondocks. 2016. aasta Raadio 2 aastahiti hääletusel sai lugu ”U and Me” 8. koha ning raadiotoimetus andis neile aasta uue tulija tiitli. Selleaastane Tallinn Music Week’i publik valis just The Boondocksi lemmikartistiks. Heliliselt sobiks bändi uuem muusika vahemikku, mille ühes servas on Ameerika drive-in teater ja teises Vene kabareeklubi. Samal ajal aga õhkub lauludest Alex Turneri stiilis lüürikat, mis hõljub tumedas retroatmosfääris ühes sähvatustega kaasaegseist edetabelimurdjaist.

Festivali filmiprogramm avaldatakse 1. septembril lehel www.hiff.fi.

Kontakt:
Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
www.viro-instituutti.fi

Vaata ka:
www.facebook.com/TheBoondocksBand