Három Holló
Piarista köz 1
Budapest, Ungari

19.11.2018 19:00

Hiljuti Budapesti Kunstide Palees (Müpa) eksponeeritud näitus “Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu” siirdub 19. novembril Három Holló (Kolm kaarnat) kultuurikohvikusse.

Näituse taasavamisel esitab Duo SeRa katkendeid Arvo Pärdi teosest “Für Anna Maria” ning Erkki-Sven Tüüri teosest “Prints”. Duo liikmed on Ungari Muusikaakadeemia doktorandid Erzsébet Seleljo (saksofon) ja Anastasia Razvalyaeva (harf).

Pärast kontserti toimub vestlus, milles lähenetakse Arvo Pärdi loomingule ebatavalisest vaatenurgast: heliloojate Máté Hollós ja Péter Zombola ning muusikateadlase Dávid Fazekas abiga tutvutakse Arvo Pärdi muusika kohta esitatud (harvade) kriitiliste seisukohtadega ning üritatakse kõik need väited ümber lükata.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostatud näituse ungarikeelne variant sündis Eesti Instituudi Ungari esinduse ning Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse omavahelises koostöös ja toetusel. Tablood pakuvad ülevaadet helilooja sündmusterohkest elust alates tema lapsepõlvest kuni tänapäevani, andes samal ajal ka võtme Pärdi loomingu mõistmiseks. Näituse kuraatorid on Kristo Matson ja Marge Raun. Näitus on osa EV100 programmist ning jääb avatuks 7. detsembrini.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2, 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
moni.segesdi@einst.ee
http://www.esztorszag.hu/