Helsingi Musiikkitalo klubi
Kansalaistori 2G, Helsingi

09.05.2018 19:30

Kontserdisarja “Virolainen musiikki soi” 2018. aasta kevadhooaja teisel kontserdil astub üles palavalt armastatud Tuulikki Bartosik Trio koosseisus Tuulikki Bartosik (akordion), Timo Alakotila (klaver) ja Villu Talsi (kitarr, mandoliin).

Tuulikki Bartosik on žanrite piire ületav naisakordionist, kes oma vahetu improvisatsioonilise esinemisega on veenev nii sümfooniaorkestri solistina suurel laval kui ka kodukontserdil. Tuulikki Bartosik on särav ja mitmekülgne muusik, kelle lugusid mängitakse Suurbritanniast Austraaliani. Avar põhjamaine maailmatunnetus, suurepärane instrumendi valdamine, uue ja vana täiesti erakordsel viisil ühendamine on vaid mõned Bartosiki heliloomingut iseloomustavad märksõnad.

Timo Alakotila on soome üks aktiivsemaid ja tuntumaid pianiste, helilooja ja arranžeerija. Tema koostöö lugematute muusikute ja ansamblitega on viinud rahvusvahelise tuntuse ja kontsertturneedeni kõikjal Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Jaapanis. Timo Alakotila uudne lähenemine rahvamuusikale on mõjutanud oluliselt ka eesti rahvamuusikuid, eelkõige tänu seade-, heliloomingu- ja saatemeistriklassidele, mis tema juhendamisel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvad. Timo Alakotila koostöö Tuulikki Bartosikiga ulatub aastasse 1995 ning kulmineerus 2016. aasta kevadel ilmunud Tuulikki Bartosiki autoriplaadiga “Storied Sounds”.

Villu Talsi on armastatud eesti folkmuusik. Eelkõige tunneb publik Villu Talsit mandoliinimängijana ansamblist Curly Strings, kuid ta on ka hinnatud õpetaja ja osav lugudekirjutaja.

Piletid 15/10 eurot.
Piletid on saadaval veebilehel Ticketmaster.fi ja tund enne algust kohapeal.

Kontserdisarja koostööpartnerid on Eesti Suursaatkond Helsingis, Tuglase Selts, Soome Eesti-Seltside Liit, Viljandi sõbrad, Eesti Instituudi sõbrad.

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
www.viro-instituutti.fi