Eesti Instituudil ilmus uus väljaanne “Estonian nature”, mille teksti autor on Kristjan Piirimäe.

Eesti loodus annab võimaluse olla osa muinasmaastikust ning saada aimu, milline võis Lääne-Euroopa välja näha keskaja alguses. Poole maast katab mets. Hunt, karu ja ilves jooksevad vabalt ringi. Viimane mandrijää taandus siit alles 11 000 aastat tagasi ning jääaja jäljed on maastikul selgelt nähtavad. Kogu maa oli veel hiljaaegu suur sooarhipelaag. Märgalad on tänapäevalgi maastiku tuum ja universaalne pelgupaik. Inimesel pole Eesti looduses aga üksnes negatiivne roll. Trükisest selgub, kuidas saab inimtegevus liigirikkusele ka hästi mõjuda. Lisaks füüsilisele tööle keerleb looduse ümber suur osa eestlase vaimuelust. Kristjan Piirimäe kirjapandu kaudu saavad raamatus sõna ka Lennart Meri, Valdur Mikita, A. H. Tammsaare ja Andrus Kivirähk.

“Estonian nature” avalik esitlus toimub teisipäeval, 13. juunil 2017 kl 17 Eesti Loodusmuuseumi õuel (Lai 29a, Tallinn). Sõna saab teksti autor Kristjan Piirimäe. Esitlusel toimub ka giidituur loodusmuuseumi näitusel “Müstiline ürgmeri”.

Raamatuga saab tutvuda Eesti Instituudi Tallinna-büroos (Suur-Karja 14) ning seda on võimalik tellida Eesti Instituudi kodulehel asuva vormi kaudu.
Loodustrükise veebiversiooni leiab siit.

Kontakt:

Eesti Instituut Tallinnas
estinst@estinst.ee
Suur-Karja 14, Tallinn 10140, Eesti
+372 631 4355