Kino Café Mozi
1137 Budapest, Szent István krt. 16.

Művész Mozi
1066 Budapest, Teréz krt. 30.

Grand Café
6720 Szeged, Deák Ferenc u. 18.

Szent-Györgyi Albert Agora
6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.

AltKöz
4029 Debrecen, Baross G. u. 16.

Agóra Veszprém Kulturális Központ
8200 Veszprém, Táborállás tér 1.

Eötvös Károly Megyei Könyvtár
8200 Veszprém, Komakút tér 3.

09.03.2020 – 22.03.2020

Nagu juba traditsiooniks on saanud, näidatakse ka 13. Eesti nädala raames eesti filme mitmel pool Ungaris.

Festivali avab 9. märtsil Szegedis Rain Rannu lõbus start-up-komöödia “Ükssarvik”. Rannu teine mängufilm jutustab kahe noore iduettevõtja teekonnast “kodugaraažist” maailma tehnoloogia mekasse Silicon Valleysse. Tempokas film annab autentse ja värvika pildi tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust, usaldamisest ja unistamisest, hullusest ja hulljulgusest. Filmi Budapesti linastusele tuleb ka produtsent Tõnu Hiielaid.

Samal ajal näidatakse Veszprémis Eesti viimast Oscari-kandidaati, Tanel Toomi “ Tõde ja õigust”. Anton Hansen Tammsaare samanimeline teos on Ungari lugejale kättesaadav Gábor Bereczki tõlkes. Eesti kõigi aegade vaadatuima filmi Budapesti esilinastus toob linna ka režissööri enda, kes vastab vaatajate küsimustele Kino Café kinos.

Trillerlike elementidega psühholoogilise draama “Skandinaavia vaikus” režissöör Martti Helde on ungarlastele tuttav juba varasemast. Seekord keskendub film ühele sündmusele, mille juhtumist jälgitakse erinevatest vaatenurkadest. Film võitis 54. Karlovy Vary filmifestivalil Europa Cinemas Label auhinna.

Szegedis ja Debrecenis jõuab vaatajateni Tiit Ojasoo „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha“, mis kajastab teatri NO99 tuntud Ühtse Eesti aktsiooni.

Animatsiooniaustajatele on kokku pandud uue eesti anima programm. Näha saab Sergei Kibuse „Teofrastust“, Riho Undi „Tiibu“, Kaspar Jancise „Kosmonauti“, Mari Kivi „Kontakti“, Anu-Laura Tuttelbergi „Talve vihmametsas“ ja  Chintis Lundgreni filmi „Toomas teispool metsikute huntide orgu“.

Lastele ja noortele suunatud filmiprogrammis saab kaasa elada palavalt armastatud Lotte seiklustele („Lotte ja kadunud lohed“, Heiki Ernits, Janno Põldma) ning ehkki tali hakkab lähenema lõpule, tuuakse kinodesse veel korraks lund filmis “Eia jõulud Tondikakul” (Anu Aun). Kõige pisemad aga saavad uudistada Nukufilmi toodetud Miriami lühifilme.

Eesti nädala programm ungari keeles: http://www.esztorszag.hu/esemeny/eszt-het-programbontas

Lisainfo: Eesti Instituut Ungaris, Kreet Paljas, kreet.paljas@einst.ee