József Attila Színház, Gaál Erzsébet Stúdió
Váci út 63.
Budapest, Ungari
09.03.2020 18:00

Magvető Café
Dohány utca 13
Budapest, Ungari
10.03.2020 15:00-17:00

09.03.2020 – 10.03.2020

Traditsiooniliselt kevaditi toimuv Eesti nädal kutsub seekord huvilisi 9. märtsil József Attila teatrisse, kus ettelugemisele tuleb Eesti näitekirjanduse kaks uusteost.

Martin Alguse „Midagi tõelist“ ja Siret Campbelli „Beatrice“ kõnelevad mõlemad digitaalse kiirarengu taustal tekkivatest muutustest, millega kaasnevate inimlike probleemidega tuleb kõikidel näidenditegelastel silmitsi seista. Tulevikuromanss „Beatrice“ on ühest küljest klassikaline täispikk näidend, teisalt räägib see paarikümne aasta pärast saabuvast tulevikust, mil teadvuse salvestamine on alles uus samm elu paremaks muutmise ja surematuse saavutamise suunas.

Martin Alguse nii filosoofilisi kui ka ühiskondlikke teemasid käsitlev näidend „Midagi tõelist“ on omamoodi triller, milles internetiväljapressimisest alguse saav äkilisi pöördeid pakkuv lugu vältimatu ja ohtliku kulminatsiooni poole liigub.

Siret Campbelli debüütnäidend „Beatrice“ pälvis 2018. aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia näitekirjanduse kategoorias ja Martin Alguse näidendi põhjal kirjutatud samanimeline debüütromaan „Midagi tõelist“ sai aastapreemia 2019. aastal.

Mõlemad näidendid toob lavale Sándor Guelmino, “Midagi tõelist” Bence Patati ja “Beatrice’i” Móni Segesdi tõlkes.

Siret Campbelli ja Martin Algusega on võimalik kohtuda 10. märtsil Magvető Café´s, kus toimub ümarlaud arutamaks kaasaegse näitekirjanduse rahvusvahelist populariseerimist.

Osalema on oodatud kõik huvilised, sest lisaks teatrialastele teadmistele jagatakse ka muid kasulikke ning huvitavaid kogemusi. Ümarlauast võtavad osa tõlkija Laurent Muhleisen Prantsusmaalt, lavastaja Fausto Paravidion Itaaliast ning Ungari dramaturg Eszter Orbán.

Üritust toetavad Ungari Kultuurkapital ja Eesti Kultuurkapital
Korraldajad Rahvusvahelise Teatriinstituudi Ungari Keskus ja Eesti Teatri Agentuur
Koostööpartnerid: Eesti Instituut, Eesti saatkond Budapestis, József Attila teater, Magvető Café, Petőfi Kirjandusmuuseum – Riiklik Teatriajaloo Muuseum ja Instituut