Restoran Wellamo
Vyökatu 9, Helsingi
20.08.2017 kl 18–19

17.–26. augustini peetakse Helsingi põnevamates kõrtsides, baarides, kohvikutes ja restoranides 23. linnafestivali “Art Goes Kapakka”. 20. augustil astuvad Katajanokka linnaosa restoranis Wellamo üles muusikud Tuulikki Bartosik (Eesti) ja Timo Alakotila (Soome).

Tuulikki Bartosik on särav ja mitmekülgne muusik, kelle lugusid mängitakse Suurbritanniast Austraaliani. Avar põhjamaine maailmatunnetus, suurepärane instrumendi valdamine, uue ja vana täiesti erakordsel viisil ühendamine on vaid mõned Bartosiki heliloomingut iseloomustavad märksõnad. Tuulikki Bartosik on žanrite piire ületav naisakordionist, kes oma vahetu improvisatsioonilise esinemisega on veenev nii sümfooniaorkestri solistina suurel laval kui ka kodukontserdil.

Timo Alakotila on soome üks aktiivsemaid ja tuntumaid pianiste, helilooja ja arranžeerija. Tema koostöö lugematute muusikute ja ansamblitega on viinud rahvusvahelise tuntuse ja kontsertturneedeni kõikjal Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Jaapanis. Timo Alakotila uudne lähenemine rahvamuusikale on mõjutanud oluliselt ka eesti rahvamuusikuid, eelkõige tänu seade-, heliloomingu- ja saatemeistriklassidele, mis tema juhendamisel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvad. Timo Alakotila koostöö Tuulikki Bartosikiga ulatub aastasse 1995 ning kulmineerus 2016. aasta kevadel ilmunud Tuulikki Bartosiki autoriplaadiga “Storied Sounds”.

Kontakt:
Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
www.viro-instituutti.fi

Vaata ka:
www.tuulikkibartosik.com
www.artgoeskapakka.fi