YouTube, Spotify ja www.viro-instituutti.fi

01.04.2020 – 31.05.2020

”Keskmine soomlane teab heal juhul Georg Otsa ja ”Saaremaa valssi”, mõni entusiast on kursis pärimusmuusikaga, vahest mängib Yle erisaates Curly Strings. Sellega aga piirdub ja äkki meie saame kuidagi aidata”, käisid mõtisklused läbi Eesti Instituudi Soome esinduse töötajate peas.

Erakordse koroonakevade jooksul tutvustab instituudi Soome esindus Eesti muusikat mitmekülgsete esitusloendite abil.

Eesti Instituudi Soome esindus avaldab paar korda nädalas playlist’i ehk esitusloendi kas YouTube’s või Spotify’s. Lugude tutvustusi saab lugeda soome keeles esinduse koduleheküljel. Uue loendi ilmumisest hõigatakse sotsiaalmeedia kanalites ja igakuises uudiskirjas.

Umbkaudu viie loo loendid on otstarbekalt lühikesed, et neid annab nautida ükskõik millisel ajal. Loendite eesmärk ei olegi pakkuda kõike hõlmavat muusikaalast õppematerjali vaid pigem mõnusaid kuulamishetki ja lugudega seotud huvitavaid fakte.

Žanride valik on lai. Seni on tutvustatud kõige varasemaid Eesti esinemisi Eurolauluvõistlusel, armastatud mereteemalisi laule, klassilise muusika pärle ning indie- ja pärimusmuusikat. Esitusloendid koostavad Eesti Instituudi Soome esindused töötajad ning vahest ka päris asjatundjad. Võtame heameelega vastu soove ja soovitusi aadressil info@viro-instituutti.fi