Három Holló / Drei Raben
Piarista köz 1
Budapest, Ungari
17.03.2020 18:00-20:00

17.03.2020 – 17.03.2020

Eesti kirjanduse sõpradel on taas põhjust rõõmustada – ungari keeles on ilmunud Urmas Vadi breviaarium, mis on Budapesti Eesti Instituudi poolt loodud sarja üheksas raamat.

Uue breviaariumi illustratsioonid tegi Anne Pikkov, lugusid tõlkisid Virág Márkus, Bence Patat, Mónika Segesdi, Krisztina Tóth, Nóra Kőhalmy, Krisztina Korencsi ja Viktória Tóth

“Lugemine on ajaraisk!”, soovitab raamatulugemist Vadi, kes ise kirjaniku, stsenaristi ja lavastajana on rohkelt kirjandusteoseid ja näidendeid ilmutanud. Ta on saanud mitmeid tunnustusi, teiste hulgas Friedebert Tuglase novelliauhinna.

Vadi teoste absurdihuumor sünnib fantaasia ja argipäevade segunemisest. Millest tema lühijutud veel pajatavad ja kuidas nad sünnivad, saab uurida autorilt eneselt 17. märtsil toimuval raamatuesitlusel.

Samas tutvustatakse ka endise suursaadiku ja tõlkija Béla Jávorszky poolt kokku pandud novellivalimikku “Stalin Tallinnas”.

Ungari lugeja eest on eesti kirjandus varju jäänud, ning käesoleva valimikuga soovitakse murda müüte ning tuua lugeja eesti vaimule lähemale. Kogumikus on esindatud peamiselt eesti vanema põlvkonna kirjanikud – Mats Traat, Maimu Berg, Jaak Jõerüüt, Mari Saat, Eeva Park ja Ilmar Taska.

Valimiku koostaja Béla Jávorszky osaleb raamatuesitlusel.