Kirjanike Maja musta laega saal
Harju tn 1, Tallinn
11.11.2017 kl 11

11. novembril 2017 kl 11 esitleb Eesti Instituut lastehommikul “On ÜKS” Kirjanike Maja musta laega saalis värsket lastetrükist “Krips-kraps, eesti laps”, mille teksti on kirjutanud lastekirjanik Kätlin Vainola ning pildid on loonud illustraator Ulla Saar.

Milline on eesti laps?

Sellele küsimusele otsib vastust raamat “Krips-kraps, eesti laps”, mis kajastab eesti laste elu ja tegemisi. Samm-sammult proovitakse välja selgitada, millised eesti lapsed on, mida nad teevad ja mis neile meeldib.

Trükise koostamisel on kasutatud 2017. a jaanuaris-veebruaris eesti laste seas läbiviidud veebipõhise kultuuriküsitluse “Mina ka!” vastuseid.

Kirjanike Maja musta laega saalis toimuval esitlusel on kohal autor, lastekirjanik Kätlin Vainola ja raamatu illustraator-kujundaja Ulla Saar.

Tallinna Kanutiaia Huvikooli teatriringi õpilased esitavad raamatu ainetel etüüde. Juhendab Meelis Sekk.

Sissepääs lastehommikule 1 euro.

Kõik on teretulnud, nii suured kui ka väikesed!

Trükis ilmub eesti ja inglise keeles, nii paberil kui ka veebiversioonina.
Raamatut on võimalik soetada lastehommikul, edaspidi Eesti Instituudist (Suur-Karja 14, Tallinn) ning raamatukauplustest üle Eesti.

Trükise väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Eesti Instituut esitleb lastetrükist ka 9. novembril kl 13 Eesti Lastekirjanduse Keskuse rõdusaalis. Seal toimuv esitlus on mõeldud kindlatele kooliklassidele ega ole laiemale publikule avatud.

Eesti Instituut tänab koostöö eest Eesti Lastekirjanduse Keskust, Eesti Kirjanike Liitu ja Tallinna Kanutiaia Huvikooli.

Pildi autor: Ulla Saar

Vaata ka:
https://www.facebook.com/events/1778416582459081/
https://estinst.ee//prints/krips-kraps-eesti-laps/
https://www.facebook.com/lastehommik/
http://www.elk.ee/
http://kanuti.tln.edu.ee/

Lisainfo:

Kadi Eslon
lastetrükise toimetaja
Eesti Instituut
+372 631 4355
kadi.eslon@estinst.ee
http://www.estinst.ee