talent acquisition assistant cover letter curriculum vitae para word 2007 estimation techniques thesis critical thinking for 3rd grade short essay on diwali in bengali language creative writing courses carlisle preparing analyzing and forecasting financial statements quantifying the business plan slideshare how to write conclusion in thesis example

Erinevad toimumiskohad Soomes (Tornio, Huittinen, Pori, Savonlinna, Tampere)
jaanuar–oktoober 2018

Peeter Langovitsi näitust “Pilte kultuurisillalt” (“Kuvia kulttuurisillalta”) saab Eesti 100. juubeliaastal näha Soome eri paigus.

Tunnustatud pressifotograafi Peeter Langovitsi näitust “Pilte kultuurisillalt” (“Kuvia kulttuurisillalta”), mis avati 2017. aasta aprillis Helsingis Eesti Majas, saab sel aastal näha Soome erinevates linnades: jaanuaris Tornios, veebruaris Huittinenis, märtsis Poris, septembris Savonlinnas ja oktoobris Tamperes.

Peeter Langovits on Eesti tuntumaid pressifotograafe, kes alustas fotograafitööd 1987. aastal. Sellest ajast alates on ta dokumenteerinud kõike Eesti ühiskonnas toimuvat. Eriline koht Langovitsi südames on aga olnud Soome-Eesti kultuurisuhetel, mida fotograaf on aastakümneid jälginud. Möödunud aastal tunnustas Soome E. W. Ponkala Sihtasutus Peeter Langovitsi aastapreemiaga, mille piltnik pälvis Soome-Eesti kultuurisuhete dokumenteerimise ja arendamise eest.

Peeter Langovits oli 1995. aastani ETA fototoimetuse peatoimetaja ning seejärel kuni 2014. aastani Postimehe fotograaf. Praegu töötab ta vabakutselise fotograafina. Alates 1974. aastast on ta osalenud enam kui 350 näitusel või konkursil ning korraldanud ligi 50 isikunäitust nii kodu- kui ka välismaal.

44 fotost koosneva näituse “Pilte kultuurisillalt” koostööpartnerid on E. W. Ponkala Sihtasutus, Eesti Instituut, Tuglase Selts ja Soome Eesti-Seltside Liit.

E. W. Ponkala Sihtasutus loodi 1924. aastal eesmärgiga edendada Soome ja hõimurahvaste kultuurisuhteid. Sihtasutuse tunnustuse osaliseks on aastate jooksul saanud ka Lennart Meri, Ellen Niit, Piret Saluri ja Maimu Berg.

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
http://www.viro-instituutti.fi