Laste ja noorte kunstigalerii Deák17
Deák Ferenc u 17, Budapest
8.–11.11.2017

Viive Noore kureeritud rahvusvaheline illustratsiooninäitus on kummardus Alice’ile. Näitusel osaleb 72 kunstnikku 18 riigist, nende hulgas 23 eesti ja 3 ungari illustraatorit.

Näitus avatakse 8. novembril kl 17 kuraatori osalusel.

Kuna näituse kuraatoril oli tulemas ümmargune sünnipäev, aga tema sõbrad elavad üle ilma laiali, mistõttu oli neid võimatu ühe laua taha kokku kutsuda, otsustas ta kutsuda neid jooma endaga koos tassikest teed, aga korraldada teejoomine näituse kujul. Veidi hiljem selgus, et ka Alice’il oli tulemas suuremat sorti sünnipäev – 150 aastat raamatu esmatrükist – ning seega tundus ainumõeldav korraldada teejoomine, mõeldes Alice’ile. Kuna pea kõik illustraatorid unistavad sellele teosele piltide loomisest, siis polnud vaja pikalt vaagida. Alice koos oma jabura teelaudkonnaga oli kutsutud näituse aukülaliseks! Kõik illustratsioonid on valminud üleskutse peale, sünnipäevakingituseks Alice’ile ja kuraatorile.

Näitusel osalevad eesti kunstnikud: Sveta Aleksejeva, Katrin Ehrlich, Anu Kalm, Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Gerda Märtens, Viive Noor, Juss Piho, Anne Pikkov, Tiina Mariam Reinsalu, Ulla Saar, Kertu Sillaste, Maarja Vannas, Urmas Viik, Catherine Zarip

Rikast ja mitmekülgset materjali eksponeeriti esimest korda 2015. aastal Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Budapesti jõuab väljapanek Riia, Berliini, Gdanski ja Varssavi külaskäigu järel, jaanuaris rändab näitus Oxfordi.

Näitus sai teoks Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse toetusel.

Budapesti-näitust korraldab Eesti Instituudi Ungari esindus koostöös galeriiga Deák17.

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
http://www.esztorszag.hu