Opus Jazz Club
Mátyás 8, 1093 Budapest, Ungari
23. novembril 20:00

Saksofonist ja helilooja Maria Faust on rahvusvahelises jazziskeenes tähelepanu äratanud kompromissitu piirideületajana, kelle mitmenäoline ja stiilikirev looming ei ole lakanud üllatamast ja mugavustsoone ületamast. Faust on juhtinud ja salvestanud albumeid gruppidega Maria Faust Jazz Catastrophe, Maria Faust Sacrum Facere ja Shitney ning loonud koos lauljanna Kira Skoviga auhinnatud albumi “In the Beginning”. Budapesti Opus jazziklubis esitleb Maria Faust esmakordselt Ungaris oma värskeimat albumit “Machina”.

Saksofonisti värskeim album “Machina” on inspireeritud veetemaatikast, mere salapärast ja sügavustest, mille tüüne ilu võib võtta ka raevukaid pöördeid. Teos mängib ka laevamootorite rütmika ja kõladega. Sissepoole vaatav kammerlik “Machina” on Fausti varasemate albumitega võrreldes erandlik ja seal puudub artisti käekirjale omane puhkpilligrupp ja löökpillid. Oluliseks tõusevad kahe kontrabassi ja tšello tumedad kõlad, millele on toeks klaver ja kaks saksofoni. Maria Faustil on siin esmaskordselt juhtiv roll soleeriva saksofonistina. Teos valiti möödunud aastal ka maineka Berliini Jazzifestivali programmi ning selle esmaettekanne toimus erakordses Kaiser Wilhelmi memoriaalkirikus.

Faust on võitnud oma muusikaga palju auhindu – nende seas 2014. aasta Taani Muusikaaauhindade esikoha aasta jazziheliloojana ja ka parima crossover albumi kategoorias plaadiga “Sacrum Facere”. Eesti Jazziauhindade jagamisel pälvis Maria Faust 2016. aastal Danske jazziauhinna ning 2019. aastal tunnustati teda parima Eesti jazzihelilooja auhinnaga.

Koosseis:
Maria Faust – altsaksofon
Ned Ferm – tenorsaksofon
Ida Nørholm – tšello
Jacob Anderskov – klaver
Nils Bo Davidsen – kontrabass
Adam Pultz Melbye – kontrabass

Lingid:
https://www.facebook.com/faustmaria/
https://mariafaust.com/