Järvikulma autokooli “aknagalerii”
Keskusaukio 4, Kangasala

01.05.2019 – 31.05.2019

Lennart Meri juubeliaasta rändnäitus on mais üleval Häme maakonnas Kangasalas ja seda üsna põnevas kohas, nimelt kõigile möödakäijatele ööpäevaringselt nähtaval olevas Järvikulma autokooli “aknagaleriis”.

Lennart Meri (1929–2006) oleks saanud 29. märtsil 90-aastaseks. Eesti Instituudi näitus “Terav pilk, terav sulepea” näitab presidenti ja instituudi asutajat ladusa jutuga humoorika sõnakasutajana. Kümnetest tsitaatidest ning mõnest tuntud fotost koosneva väljapaneku juurde kuulub ka külalisteraamat, kuhu külastajad saavad kirja panna oma mälestusi Lennart Merist ja tervitusi tema arhiivi tarvis.

Näitus rändab septembris edasi Akaasse, detsembris Tamperesse ja jaanuaris Oulusse, aga näitusekalendrisse saab veel broneeringuid teha. Väljapanek on valminud koostöös Soome Eesti-seltside Liiduga ja Kangasalas on see üleval tänu kohalikule MTÜ-le Kangasalan Räpinologit.

NB! Mais toimuvad Kangasala-talos ka Eesti filmiõhtud “Seltsimees lapse” seanssidega ning Kangasala raamatukogu paneb üles Eesti-teemalise näituse oma kogudest.

Lisainfo:
Eesti Instituudi Soome esinduse juht Sanna Immanen
sanna.immanen@einst.ee
+358 40 515 0085