Laste ja noorte kunstigalerii Deák17
Deák Ferenc u 17, Budapest
30.09.2017 kl 10–14

Laste ja noorte kunstigalerii Deák17 korraldab üritustesarja “Maailmarändurite klubi” eesmärgiga tutvustada igal kuul mõnda uut ja huvitavat rahvuskultuuri. Muinasjutud, multifilmid, teatrilavastused, lastemängud ja ühised vestlused aitavad programmis osalevatel lastel tutvuda uute kultuuridega ning avardada oma silmaringi.

Sügishooaja esimese kohtumise fookuses on Eesti. Väikestele huvilistele räägitakse Eesti loodusest, linnadest, rahvakommetest ja eesti laste elust. Näidatakse valikut eesti laste ühe lemmiku, Miriami seiklusi tutvustavatest nukufilmidest. Proovida saab ka näpuosavust: meisterdatakse Eestile iseloomulikke linde ja loomi, sh suitsupääsukest ja lendoravat, punutakse paela, tekstiilile prinditakse traditsioonilisi eesti mustreid ning voolitakse Eesti saari.

“Maailmarändurite klubi” uks on avatud kõigile, kes soovivad uusi kultuure tundma õppida. Programmist kutsutakse osa võtma võõrustava rahva lapsi, et nad saaksid eakaaslastele tutvustada ehedaid rahvamänge, mida nad on oma vanematelt ja vanavanematelt õppinud.

Eestit tutvustab ja Eesti meeleolu aitab luua ka Eesti Instituut Ungaris.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
www.esztorszag.hu