04.10.2021 – 10.10.2021

Eesti Instituut tuletab meelde, et lähenemas on üleilmne eesti keele nädal KeelEST, mis seekord toimub 4.-10. oktoobril 2021 ja kannab mängu teemat. Keelenädalat korraldab Eesti Instituut oma heade partnerite abil. Kutsume kõiki keele- ja mänguhuvilisi nii Eestis kui ka välismaal keelenädalaga liituma!

Eesti Instituut kui eesti kultuuri vahendaja välismaale keskendub sel aastal keelenädalal mängulistele (veebi)tegevustele, mis võivad ühendada tervet maailma. Keelenädala kavas on:

  • veebimängud, mida saab mängida internetis kas üksi või mitmekesi;
  • eestikeelsed näitemängutekstid ja mänguteemalised luuletused, mida võib kasutada ka eesti keele tundides.

Eesti Instituut saadab need materjalid juba varsti huvilisteni!

Suure õhinaga ootab Eesti Instituut fotosid, videosid ja omaloominguluuletusi näitemängudest ja kõike muud, mis mängu ja eesti keelega seondub. Meenutame, et otsime ja kogume keelemänge, mida saab kirjeldada ankeedis.

Keelemängudega on kõige toredam see, et neid saab siduda igasugu tegevuste ja teiste mängudega, ning paljusid saab mängida ka nii, et pole vaja muud kui paberit-pliiatsit või lihtsalt mängulustigi. Mängid ja mängid ja ise ei saa arugi, kuidas tuju paraneb ja keeletaju areneb. Või kui satud lugema mõnd eriti mängulist eestikeelset luuletust, või turgatab pähe vahva kalambuur või uudissõna – jaga seda Eesti Instituudi ja maailmaga, kasutades  teemaviidet (hashtag’i) #keelEST2021!

Veebiaskelduste kõrval kutsume nii välismaal kui ka siinseid eesti keele õppureid, huvilisi ja arendajaid korraldama keelemänge. Koostöömõtetega võib kirjutada keelenädala projektijuhile Maria-Lee Liivakule maria.liivak@estinst.ee. Tahame kokku tuua üleilmsed eesti keele rääkijad ja õppijad, sest eesti keel on avaram kui tundrad ja taigad ning igal pool, kus seda meie mitmekihilist keelt räägitakse, lisandub sellele uusi huvitavaid värvinguid.

Jälgi KeelEST kodulehte (uuendame varsti!) ja Facebooki-lehte ning tule löö kaasa!