11.11.2019

Ingliskeelse Eesti Instituudi poolt välja antava kunstiajakirja Estonian Art peatoimetaja konkursi võitis Tallinnas tegutsev kunstiteadlane ja kuraator Annika Toots.

Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe ning jätkab sama eriala doktorantuuris. Ta on täiendanud ennast mitmel korral Hispaanias. Annika Tootsi uurimistöö fookuses on ühelt poolt kunsti ja mälu suhted alates 1990. aastatest ning kunstnike suhestumine ajalisuse erinevate režiimidega, teisalt aga sellised kaasaegse kunstiproduktsiooniga seotud nähtused nagu nomaadlus ja ebaõnnestumine.

Viimaste tähtsamate näituseprojektide hulka kuuluvad “Tracing the Memory” (2014) Vaal galeriis, ”Ebaõnnestumine/Järelelu” (koos Merilin Talumaaga, 2017) ja “Neelatud aeg: 10 fotot erifondidest” (koos Aap Tepperiga, 2018). 2017. aastal ilmus tema ja Merilin Talumaa koostatud raamat “Kunstnike ruumid: 16 stuudiovisiiti”. Ta on kirjutanud, tõlkinud ja toimetanud kunstiteemalisi artikleid, mida on avaldatud nii eestikeelses kui rahvusvahelises meedias.

Ajakirja Estonian Art toimetajana seab ta eesmärgiks selle pika ajalooga ingliskeelse Eesti kunsti, disaini ja arhitektuuri platvormi nähtavuse suurendamise nii rahvusvaheliselt, eeskätt Baltikumis ja Põhjamaades, kui ka kohalikul tasandil.

Estonain Arti leiate veebist, Eesti Instituudi kontorist (Suur-Karja 14) ning paremini varustatud raamatupoodidest, galeriidest ja muuseumitest.