Ilmunud on ingliskeelse kirjandusajakirja Estonian Literary Magazine sügisnumber. Ajakiri portreteerib taas kirevaid kirjanduspersoone, avab nende loomingut, pakub hõrke tõlkenäiteid, ausaid arvustusi ja rohkesti muud lugemist. Järjekorras 45. ELM-i number asub peagi teele Frankfurdi, Göteborgi ja Turu raamatumessile.

Kaaneloo peategelane Maarja Kangro tunnistab: „Tegelikult on uude kohta väljamurdmine või katse väljamurdmiseni jõuda mu jaoks kunsti raison d’être. Kõlab jällegi idealistlikult. Aga eks ma oskan nautida ka täiesti konventsioonide kohaselt loodud või otseselt meelelahutuslike eesmärkidega kunsti.“ Kirjanikuga on teinud hingestatud intervjuu kirjandusteadlane Tiina Kirss.

Eesti Kultuurkapitali tänavuse luulepreemia laureaat Vladislav Koržets tõdeb aga mõni lehekülg hiljem, et „see on see kirjanik olemise needus, et oma loomingut ja tööd hakatakse pidama kõige tähtsamaks asjaks maailmas“, ning jagab Jürgen Roostele humoorikas toonis veel teisigi elutarkusi.

Lisaks saab lugeda näiteks Maimu Bergist, kirjandusrühmituse Siuru geniaalsetest boheemlastest, tõlkija ja luuletaja Adam Culleni elulistest hingamisharjutustest, Eesti väikeasulate verdtarretavast elust Birk Rohelendi ja Katrin Pautsi krimiromaanide näitel ning Tallinna Ülikooli ingliskeelsest Eesti uuringute magistriõppekavast.

Estonian Literary Magazine’i sügisnumbri toimetaja on Berit Kaschan ja kujundaja Piia Ruber.

Sirvi ajakirja siin: https://estinst.ee//prints/elm-2-2017/.

Estonian Literary Magazine on Eesti Instituudi väljaantav ingliskeelne ajakiri, mis tutvustab eesti kirjanduse põnevamaid teemasid ja kaasaegseid autoreid nii kodu- kui ka välismaisele publikule.

Eestis võib ajakirja leida suurematest raamatukogudest ja Eesti Instituudi kontorist (Suur-Karja 14, Tallinn).

Estonian Literary Magazine ilmub alates 1995. aastast, ajakirja väljaandmist toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Kontakt:

Eesti Instituut
+372 631 4355
estinst@estinst.ee
www.estinst.ee