Rootsi, Göteborg

27.09.2018 – 30.09.2018

Kuidas luua ideaalset kriminaalromaani?

Põhja-Euroopa suurimal, Göteborgi raamatumessil esindab Eestit 2018. aastal ulme- ja krimikirjanik Indrek Hargla. Kirjanik esineb laupäeval, 29. septembril kl 14.00-14.45 seminaril „Kuriteopaik Euroopa; kuidas luua ideaalset krimiromaani?“. Lisaks Eesti kirjanikule on laval Marc Voltenauer Šveitsist ja  Bogdan Hrib Rumeeniast, vestust juhib Lotta Olsson Rootsist.

Suurem osa krimiautoreid käsitlevad ühiskonnaküsimusi või vähemalt kasutavad neid taustainfona oma lugudes, mis on krimiromaanide tõlgete edu üheks põhjuseks. Kas leidub ka rahvuslikke krimilugude-stiile? Milliseid strateegiaid kasutavad autorid oma jutustustes ja kui palju peegeldab see ühiskonda, kust autor pärit on?

Teine ülesastumine toimub EUNICi laval laupäeval, 29.09 kl 17.00-18.00, kus kirjanikuga vestleb Stockholmi Ülikooli õppejõud Francoise Sule teemal ajalooline krimiromaan kui žanr.

Seminare aitab korraldada Euroopa Liidu Rahvuslike Kultuuriinstituutide Ühenduse (EUNIC) Stockholmi klaster, Eesti on EUNICi liikmena messil kolmandat korda.

Göteborgi raamatumess toimub 27.–30.09.2018. Tänavuse messi peateemad on austus, pilt, meedia ja krimi. Rohkem infot leiab siit: https://bokmassan.se/.

Kirjaniku visiit saab teoks Eesti Suursaatkonna Stockholmis, Eesti Instituudi ja Eesti Kultuurkapitali kaasabil.