Kirjandusajakirja Estonian Literary Magazine järjekordne kevadnumber ilmus Londoni raamatumessiks.

Värske number pakub sel korral mitut portreelugu: Berk Vaher kirjutab oma suurest lemmikust, eesti kirjanduse maagilise realismi suurkujust Nikolai Baturinist, Jan Kaus annab ülevaate Euroopa Liidu kirjandusauhinna laureaadi Paavo Matsini värvikast isiksusest ja loomingust. Samuti võib lugeda intervjuud viimaste aastate ühe säravama eesti kirjaniku Indrek Koffiga.

Tõlkenäidete hulk suurenes juba eelmises numbris, seda joont ka jätkatakse. Adam Culleni sulest on tulnud kaks värsket tõlget: Indrek Koffi raamatust “Saja rahva lood” ja Mihkel Muti teosest “Eesti ümberlõikaja”.

Lisaks portreelugudele kirjutab viimaste aastate üks huvitavamaid uusi jutukirjanikke Mait Vaik oma viiest lemmikraamatust eesti kirjanduses. Carolina Pihelgas annab aga ülevaate uuema aja olulisematest noortest naishäältest eesti luules, kelleks on Eda Ahi, Helena Läks, Sveta Grigorjeva, Silvia Urgas ja Kelly Turk.

Kriitikarubriigis kajastatakse 2016. aasta eestimaise proosa tippe. Lähema vaatluse all on Eeva Pargi “Lemmikloomade paradiis”, Maarja Kangro “Klaaslaps”, Katrin Johansoni “Atlantis abajas”, Lauri Sommeri “Lugusid lõunast. 2012–2016” ning Tarmo Tederi “Andruse elu ja õnn”. Pilk heidetakse Triin Soometsa luulekogule “Valitud omadused” ning Billeneeve kahele kogule: “Sügis nagu lõppev suhe” ja “Ühe aknaga maailm”. Arvustused valisid ja kirjutasid Jürgen Rooste ja Peeter Helme.

Estonian Literary Magazine’i kevadnumbri peatoimetaja on Jan Kaus, kujundaja Kristjan Mändmaa.

ELM ilmub Eesti Vabariigi kultuuriministeeriumi ja Eesti Kultuurkapitali toetusel kaks korda aastas.

Rahvusvaheliselt on ajakiri kättesaadav märtsi keskel toimuval Londoni raamatumessil, Eestis vahendavad ELM-i suuremad raamatukogud ja Eesti Instituut (Suur-Karja 14, Tallinn).

Lisainfo:

Jan Kaus
Estonian Literary Magazine’i peatoimetaja
jan.kaus@ekl.ee

Kontakt

Eesti Instituut Tallinnas
estinst@estinst.ee
Suur-Karja 14, Tallinn 10140, Eesti
(+372) 631 4355
http://www.estinst.ee/

Vaata ka:

http://dev.booklet.ee/eesti-instituut/prints/elm-1-2017/