21.04.2020

Aprillikuu viimasel nädalal ilmub kunstiajakirja Estonian Art 2020. aasta esimene number, mis keskendub arhiivi ja kunsti vahelisele suhtele digiajastul.

Kevadnumbrist võib lugeda, kuidas kasutavad arhiivi kui meetodit oma loomingus kunstnikud Bita Razavi ja Maria Kapajeva ning seda, kuidas suhestub kogumise kui kunstipraktikaga kuraator Šelda Puķīte.
Numbrist leiab ka arhiivi ja arhitektuuri vahelistele seostele keskenduvad artiklid – Sandra Mälk kirjutab Eesti arhitekti Maire Annuse isikliku arhiivi põhjal arhitektuurijooniste kogumisest ning Triin Ojari avab Enno Raagi rikkaliku suvilaarhitektuuri kujutava fotokollektsiooni tagamaid.
Institutsioonide ja arhiivide temaatikat, sealhulgas kunstiteoste säilitamise ning digiteerimise problemaatikat puudutavad Marika Agu (KKEK), Annika Räim (EKM) ja Ivar-Kristjan Hein (EKM). Lisaks pakub oma kümme lugemissoovitust kunstitöötaja Maarin Ektermann.

Kevadnumbrit saab tellida Eesti Instituudi kodulehelt ning kõik artiklid on kättesaadavad ajakirja kodulehel www.estonianart.ee.

Ajakirja toimetaja on Annika Toots.