Eesti Instituudi “Kultuurisammu” programm pakub alates 2018. aastast välismaalt Eestisse elama tulnud inimestele võimalust tutvuda Eesti ühiskonna ja elu-oluga. Sellesügisesed kultuurisammuijad alustasid teekonda septembri keskpaigas ja viimane üritus toimub sel korral detsembri alguses. Kohalikku kultuuri, loodust, ajalugu jm elutahke tutvustavate sündmuste vastu on olnud huvi suur ja osavõtu numbrid üle ootuste.

Poolaasta jooksul käis “Kultuurisamm” rabamatkadel, väljasõitudel Lahemaal, Laulasmaal, Arvo Pärdi Keskuses, Tartus ja Eesti Rahva Muuseumis. Osaleti Eesti toidukultuuri õpitubades, tutvuti Eesti filmi- ja arhitektuurilooga, külastati Kumu näitusi, e-Estonia näituse saali, Mondot ning Vabaõhumuusuemi. Lisaks saadi teadmisi Eesti seente ja looduse kohta, osaleti aruteludel sündmussarjal Estonishing Evenings, käidi ringkäikudel Tallinna erinevates linnaosades jpm!

2019. septembris alustas ingliskeelses grupis programmiga üle 150 ja venekeelses üle 800 huvilise. Vajalikud punktid programmi lõpetamiseks on kogunud juba ligi 60 ingliskeelse ja 260 venekeelse programmi osavõtjat.