Autorid Peeter Langovits ja Toomas Dettenborn, teksti autor Sanna Immanen, kujundaja Allan Appelberg.

Eesti ja Soome iseseisvuse 95. juubeliaastaks valminud fotonäitus “Jagatud hetked” toob vaatajateni sündmusi, tähtsaid hetki ja kohtumisi, mis kirjeldavad viimaste aastakümnete Eesti ja Soome vahelisi südamlikke suhteid.

Postimehe fotograaf Peeter Langovits (sünd 1948) ja soome-eestlasest fotograaf Toomas Dettenborn (sünd 1962) on jälginud Eesti-Soome suhete teljel paljusid tähtsaid kohtumisi, huvitavaid inimesi ja toredaid sündmusi. Näitus, mis on kokku pandud fotoaparaati talletatud hetkedest, on austusavaldus kõigile neile, kes on ajanud Eesti-Soome asja ja hoolitsenud oma tööga selle eest, et meie maade suhted arenevad ja süvenevad kõigil elualadel.

Kes olid kohal, kui Helsinki Lääneterminal pidulikult avati? Kus nõukaaegne buss KavZ praegu ringi sõidab? Milliseid Soome ja Eesti kaksikuid võib Soome ja Eesti muusikaüritustel kohata? Mis muuseum asub Äksis? Kes Eesti artistidest annab oma plaate välja Soome muusikafirma nime all? Neile ja paljudele teistele küsimustele saab näituselt vastuse.

Näituse koostasid Grete Ahtola ja Jenni Kavén, trükkis IdLam ning välja andis Eesti Instituut Soomes. Koostööd tegi Soome Eesti-Seltside Liit SVYL. Toetasid Postimees ja Eesti Instituudi Sõprade Selts.

Näitus asub Eesti Instituudi Soome esinduses (helsinki@estinst.ee).