16.04.2020 – 19.05.2020

Euroopa Liidu kirjandusauhinnale kandideerib tänavu kolm eesti romaani: Mudlumi “Poola poisid”, Mait vaigu “Kurvake sügis” ja Kaur Riismaa “Väike Ferdinand”. Kokku kandideerib auhinnale 47 kirjandusteost 13 Euroopa riigist.

“Poola poisid” on Mudlumi debüütromaan, mis pälvis käesoleva aasta kevadel ka Eesti Kultuurkapitali proosapreemia. “Romaanis kujutatakse ühe sõpruskonna liikmete elukäigu näitel seda, kuidas lagunenud majades ja igapäevaraskustega räheldes elab ja hingitseb inimene, kuidas rõivaste, mänguasjade ja kohvipaksu täis kruuside rüpes küpsevad tema mõtted ning sünnivad ideed maailma kohta. See on traditsioonilises mõttes hea ilukirjandus, mis põimib peaaegu aistitavaks tervikuks ideed ja reaalide kirjeldused,” sedastab teose tutvustus. Varem on autor avaldanud novelle ja esseistikat.

“Väike Ferdinand” on Kaur Riismaa kolmas romaan, ja see teos oli tänavu samuti  Kulktuurkapitali proosapreemiale nomineeritud. Romaanis kohtab nii preisi kaupmehi, hiiglaseid kui ka mõnda kurja vaimu. Immanuel Kantist rääkimatagi. Mait Vaigu romaan “Kurvake sügis” räägib nelja mehe ja eri põlvkondade ristumisest ühel sügisel, kaasajal. Petategeleasteks on kohalt vabastatud alkohoolikust vaimulik, tema kunagisest pinginaabrist ärimees ja nende pojad.

Euroopa Liidu kirjandusauhinna võitjad kuulutatakse välja 19. mail.
Vaata lähemalt: https://www.euprizeliterature.eu/news/eupl-2020-shortlist