Corvin kaugkino
Budapest, Ungari
07.-10.05.2020

Budapestis alustas tööd virtuaalkino, et ka kodus karantiinis olles oleks inimestel võimalik nautida kinoelamusi. Eesti Instituut Budapestis näitab kaugkinos valikut uusimatest eesti filmidest.

7. mail linastub Rain Rannu lõbus start-up-komöödia “Ükssarvik”. Rannu teine mängufilm jutustab kahe noore iduettevõtja teekonnast “kodugaraažist” maailma tehnoloogia mekasse Silicon Valleysse. Tempokas film annab autentse ja värvika pildi tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust, usaldamisest ja unistamisest, hullusest ja hulljulgusest. Linastusele järgneb vestlus filmitegijatega.
Trillerlike elementidega psühholoogilise draama “Skandinaavia vaikus” režissöör Martti Helde on ungarlastele tuttav juba varasemast. Seekord keskendub film ühele sündmusele, mille juhtumist jälgitakse erinevatest vaatenurkadest. Õde-venda läbivad talvist maastikku, ning esile kerkib aastatetagune vägivaldne sündmus, mis mõjutab mõlema elu tänaseni. Kuidas ja kas aeg parandab haavad, selgub filmist, mis võitis 54. Karlovy Vary filmifestivalil Europa Cinemas Label auhinna. Filmi on võimalik vaadata 8. mail, ning taaskord järgneb jutuajamine tegijatega.
Laupäeval, 9. mail linastub lastele ja noortele suunatud film “Eia jõulud Tondikakul” (Anu Aun). Sellele järgneb animatsiooniaustajatele kokku pandud uus eesti anima programm, kus saab näha Sergei Kibuse „Teofrastust“, Riho Undi „Tiibu“, aga ka Chintis Lundgreni, Kaspar Jancise jt uusimaid filme. Programmile järgneb vestlus filmitegijatega.
Nädalale paneb 10. mail punkti palavalt armastatud Lotte oma uusimate seiklustega filmis „Lotte ja kadunud lohed“ (Heiki Ernits, Janno Põldma).