Laste ja noorte kunstigalerii Deák17
Deák Ferenc u 17, Budapest
7.10.–11.11.2017

Näitus pealkirjaga “Playful Interactions” käsitleb tänavuse Budapesti disaininädala peateemat “Start” natuke teise nurga alt, juhtides tähelepanu kvaliteetdisaini tähtsusele laste võimete arendamisel. Väljapandud esemed on loonud noored eesti disainerid. Keskendutakse õppimisele, mängimisele, riietumisele ja teistele teemadele, lisaks tutvustatakse sotsiaalse disaini projekte.

Näitus sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele, lõviosa esemetest saab ka järele proovida. Mänguasjaga Feltive on võimalik tutvust teha eraldi töötoas.

Ajakava

7. oktoobril

15.00 Näituse avab Hedvig Harmati, MOME tekstiili osakonnajuhataja.
15.30 Kristi Kuusk (Eesti Kunstiakadeemia) tutvustab Eesti Kunstiakadeemia sotsiaalse disaini projekte ning Eva Liisa Kubinyi mänguasja Feltive.

8. oktoobril

14.00, 15.00, 16.00, 17.00
Lastele toimuvad Eesti Instituudis Feltive töötoad. Osavõtt on eelregistreerimisega.

18.00
Trafó Cafe
Kristi Kuusk: esitlus “Future Textiles”
Esitlus kuulub üritustesarja “smART XTRA!”.
Koostööpartnerid: Let_it_be! kunstiagentuur ja Trafó

Kristi Kuusk on huvitatud peamiselt traditsiooniliste kodutekstiilide ja tehniliste uuenduste põimimisest: voodiriiete ja liitreaalsuse ühendamisega jõuab traditsiooniline õhtujutt hoopis uude dimensiooni.
Minimalistliku lõikega klikkklakk lasterõivad on inspireeritud skandinaavia disainiparemikust. Lapsed võivad vastavalt meeleolule vabalt kombineerida rõivaste vahetatavaid detaile. Nii muutub tüütu riietumiskohustus põnevaks seikluseks.
Uuskasutatud jäätmetest toodetud Feltive-elementidest saab kokku panna mida iganes, alustades koerast ja lõpetades kosmoselaevaga, võimalustele seab piire vaid igaühe fantaasia.
HÖP raamatud ja töövihikud annavad palju rohkem kui vaid lugemismõnu: need ärgitavad otsima lahendusi ja seoseid, looma, plaanima, mängima ja õppima. Valikus on nt “Nukuraamat reisile”, mis tänu kirjastusele L’Harmattan on ka ungarikeelsena saadaval.
Trallibussikoondise pehmed mänguasjad annavad vastuse küsimusele, kuidas kallistada trollibussi. Sotsiaalse disaini valdkonda esindavad Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste projektid, mis on sündinud koostöös laste tervishoiuasutustega.

Näituse kuraatorid on Kristi Kuusk, Eva Liisa Kubinyi ja Móni Segesdi.

Eesti Instituut tänab näituse toetajat Eesti Kultuurkapitali.

Ürituse koostööpartnerid on laste ja noorte kunstigalerii Deák17, Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgem Kunstikool.

Kontakt:
Eesti Instituut Ungaris
Falk Miksa u. 22 fe. 2
1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462
budapest@estinst.ee
www.esztorszag.hu

Vaata ka:
http://designweek.hu/2017/
http://www.deak17galeria.hu/en