04.10.2021 – 10.10.2021

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST 2021 leiab aset 4.-10. oktoobrini 2021 ja kannab mängu teemat.

Seekordsel keelenädalal korraldab Eesti Instituut järgmisi tegevusi:

1) Kutsume keelhuvilisi mängima keelemänge!
2) Pakume lugemiseks ja ja tõlkimiseks eesti autorite luuletusi ning esitamiseks  näitemängustseene.
3) Palume osalejaid veebilehel KeelEST maakaardil märkida oma elukohariik.
4) Innustame organisatsioone ja seltse korraldama keelenädala raames oma sündmusi ning neist Eesti Instituudile teada andma.

Eesti Instituut ootab vabatahtlikke appi mängima!

Koostöös Tahelaga loob Eesti Instituut keelenädalaks virtuaalseid mänge, mida saab keeleõppimiseks kasutada näiteks keeletundides, kuid ka niisama. Keelenädala jooksul korraldame virtuaalsed mänguõhtud keeleõppijaile.
Ühes e-mängutoas saab olla kuni 8 mängijat + mängujuht. Mängud on  loonud Riina Roasto, kes on ka ise mängujuhi rollis. Loodame, et mänguhuvilisi on mitme virtuaalmängu jagu, niisiis ootame appi vabatahtlikke rõõmsameelseid mängujuhte, kes lisaks eesti keelele oskaksid vene või inglise keelt.
Mängud on virtuaalsed, seega võivad mängujuhid asuda üle maailma kus tahes, kus on toimiva kõlari ja mikrofoniga arvuti, internetiühendus ja võimekus süveneda mängu läbiviimisele. Eeldatavasti kestab üks mäng umbes tund aega, aga see sõltub ka mängijate jutukusest.
Esialgse kava järgi toimuvad keelemänguõhtud
6.-8. oktoobri õhtul (Eesti aja järgi).Eesti Instituudi suur soov on näha ekraanide vahendusel eesti keele huvilisi erinevatest kohtadest.

Vabatahtlike koolitus:

Riina Roasto ja Eesti Instituut korraldavad  vabatahtlikele mängujuhtidele koolituse mängude läbiviimisest 21. septembril.

Kui saad ja soovid vabatahlikuna KeelEST 2021 mängudes või teistes tegevustes kaasa lüüa, siis palun anna sellest märku kirjutades: maria.liivak@estinst.ee.
Sinu panus on meile hindamatu väärtusega!
Üleilmse eesti keele nädalat KeelEST 2021 korraldab Eesti Instituut ja seda toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus.