20.09.2021

Alates septembrist töötab Rootsis Eesti Instituudi kultuurikoordineerijana Katharina Metsis. Pärast kümneaastast pausi käivitub ametikoht koostöös Kultuuriministeeriumi, Välisministeeriumi, ning Eesti Suursaatkonnaga Stockholmis. Koordineerija asub tööle suursaatkonna ruumides. 

Kultuurikoordineerija ametikoha ülesanded on Eesti ja Rootsi kultuurisuhete arendamine, sündmuste korraldamine ning Eesti nähtavuse tõstmine Rootsis. Katharina Metsis on õppinud Stockholmi Ülikoolis lingvistikat ja Rootsi Kuninglikus Tehnikainstituudis rahvusvahelisi suhteid, programmeerimist ning kommunikatsiooni. Metsis on töötanud Stockholmi Rahvusvahelise Filmifestivali meeskonnas ning Rootsi Üliõpilaskondade Liidus.

Eesti Instituudi tegevjuht Katrin Maiste sõnul on Rootsis kultuurikoordineerija ametikoha loomine Eestile olulise naabriga suhete tihendamine. Koordineerija ülesanne on viia Eesti kultuuri rootslasteni, kaasates võimalikult palju ka Rootsis elavate eestlaste teadmisi, kontakte ja abi.

Lisaks Rootsi kultuurikoordineerija ametikohale on Eesti Instituudi esindused Soomes (aastast 1995) ning Ungaris (aastast 1998). Eesti Instituudil on ka varem olnud Rootsi esindus, mis tegutses aastatel 1999ー2011. Eestil on Kultuuriministeeriumi lähetusega kultuuridiplomaadid või -esindajad veel Brüsselis, Pariisis, Helsingis, Londonis, Berliinis, Moskvas ja New Yorgis. Eesti Instituudi esinduste tööd toetab Kultuuriministeerium.

Lisateave:
Karin Pastak, Eesti Instituudi välissuhete koordineerija

+372 56 217 077

karin.pastak@estinst.ee